Często korzystając z różnych rzeczy nawet nie analizujemy, ani nie zdajemy sobie sprawy skąd się właściwie wzięły? Lub też z czego zostały zrobione? Tak jest chociażby z ulicami, po jakich przecież dużo jeździmy. Z pewnością mało ludzi zastanawia się z czego wykonane są nasze ulice.

usterka

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież to interesująca kwestia.
Asfalt jest wszak surowcem naturalnym.

Absorbujący tekst? Jeśli takie jest Twoje zdanie, to zerknij także na podobne witryny (http://www.kador.pl/dotacja/) posiadające pokrewne tematy – one zupełnie Cię pochłoną.

To materiał, jaki występuje jako skała lub też lepiąca się ciecz. Jednak może również być pozyskiwany w trakcie przerabiania ropy naftowej. Jest to wtedy tak zwany asfalt ponaftowy. Ma taki asfalt stałą lub półstałą konsystencję -zobacz na Jest to surowiec wytrzymały, z tego względu też ma zastosowanie w budowie dróg, jakie przecież są podatne na bardzo duże obciążenia. Używa się go również do produkcji papy. Asfalt może mieć różną jakość, na temat której można wnioskować na podstawie ciągliwości, łamliwości czy choćby temperaturze, w jakiej mięknie. Taka potoczna nazwa asfalt, którą stosujemy w kontekście mówienia o drogach, to właściwie asfaltobeton. W takim wypadku jest on właściwie takim lepiszczem, które wiąże kruszywa w masie. Takie lepiszcze nazwane jest bITumem.

Jak mowa o drogach, do budowy jakich używa się asfaltobetonu, to podlegają one ogromnym obciążeniom. Dlatego, iż ruch na naszych drogach jest coraz większy, ważne jest aby rezultat prac był maksymalnie trwały. Dlatego właśnie wymyślono asfalt wysokomodyfikowany, jaki ma większą trwałość aniżeli surowiec do tej pory używany. Jest on trwalszy na trudne warunki eksploatacyjne, jakie panują na ulicach. Chodzi o duże – szukaj na obciążenia osiowe oraz ogromny ruch, który z roku na rok rośnie coraz bardziej.
Ten produkt jest lepiszczem nowej generacji, modyfikowany jest używając nowego typu polimerów. Materiał ten jest odporniejszy na powstające często na naszych drogach wyjeżdżone koleiny.

Podobała Ci się nasza informacja spod linku (http://www.promus.katowice.pl/oferta/przenosniki/przenosniki-kubelkowe/)? Jest nam szalenie przyjemnie. Oczywiście chcemy zaprosić Cię do lektury kolejnego wątku o podobnym temacie.

Ogromnie utrudniają one utrzymanie się na szosie. najbardziej przy dużej prędkości mogą być one czymś bardzo niebezpiecznym. Do tego lepiej jest w stanie znieść niższe temperatury, które odpowiadają za pękanie nawierzchni. W ten sposób powstają na drodze dziury, jakie są największą zmora kierowców. Można sobie w łatwy sposób uszkodzić pojazd najeżdżając na tak uszkodzoną jezdnię. Często po zimie stan nawierzchni pozostawia w niektórych miejscach wiele do życzenia.

Właśnie zapobieganie pękaniu nawierzchni to podstawowa idea, która przyświecała osobom produkującym ten materiał. Chciano stworzyć coś, co dłuższy czas będzie dało się użytkować, bez obaw o robioną co chwilę i drogą reperacje.

Różnice z klasycznym asfaltem są przede wszystkim w ilości polimerów, których jest większą ilość w asfalcie wysokomodyfikowanym, co bardzo odzwierciedla się w wytrzymałości takiego materiału. Przez wzgląd na te cechy, surowiec ten przyjął się i jest coraz częściej używany do budowy dróg.
Co to jest asfalt? Czy może wstępować naturalnie? Do jakiego rodzaju rzeczy się go używa? Co to jest asfalt wysokomodyfikowany?
Tagi: