Czym odróżnia się tradycyjny asfalt or rodzaju asfaltu wysokomodyfikowanego? Do jakiego typu rzeczy się nadają? Te wszystkie rzeczy oraz jeszcze bardziej dużo wynajdziesz wewnątrz naszego świeżutko napisanego felietonu!
Słówko „asfalt” bez pomyłki kojarzy się każdej osobie przede wszystkim z dróżkami.

hotel - panorama

Autor: Marcelo Campi
Źródło: http://www.flickr.com
ogląd - przemysł

Autor: Otwarte Klatki
Źródło: http://www.flickr.com

Czym jednak jest asfalt drogowy – Lotos asfalt? Jest niczym innym jak materiałem o właściwościach wiążących, który jest mieszaniną wielkocząsteczkowych węglowodorów oraz związków heterocyklicznych, które budują tak przezywany układ koloidalny. Asfalt drogowy posiada w sobie trzy główne materiały, którymi są: asfalteny, żywice, oraz oleje. Tak zwanym „surowcem wyjściowym” asfaltu bywają pozostałości uzyskane w czasie przerabiania ropy naftowej.

Z pewnością przyda Ci się darmowy dostęp do naszej kolejnej witryny. Nie zwlekaj, tym bardziej jeżeli zaciekawiły Cię zaprezentowane tutaj treści.

Ów asfalt bywa najbardziej często stosowany do nakrywania naszych dróg, zwykle jednakże widzimy, iż on zawodzi, załamując się, lub krusząc. Z tego powodu własnie powstał inny rodzaj asfaltu…

asfalt wysokomodyfikowany

Autor: Agencja Reklamowa S4
Źródło: Agencja Reklamowa S4
Asfalt wysokomodyfikowany jest asfaltem „wysoko-zadaniowym” – Lotos. Bywa odporny na wodę oraz mróz, a także ma w posiadaniu o wiele bardziej dużo możliwości zastosowania, wewnątrz tego: recyklingu, przedłużenia sezonu budowlanego, oraz używania go wewnątrz technologii na ciepło.

Jeśli chodzi o ostatni przykład, to asfalt wysokomodyfikowany (mówiąc krótko nazywany asfaltem WMA), nadaje się do użytku nawet w trudnych warunkach pogodowych, dla przykładu przy mocnym wietrze oraz przy temperaturze w okolicy 5 stopni Celsjusza! Wspomniany asfalt może wytrzymać naprawdę dużo warunków równocześnie atmosferycznych, jak i mechanicznych, jednak jak łatwo się zorientować nie bywa taniutkim produktem.

Ciekawią Cię różnego typu branżowe posty? Zatem kliknij tutaj skup wózków widłowych i przeczytaj nasze nowe newsy na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Używamy go tylko przy wyjątkowych okazjach jednak w tym roku (2017) ma się to zmienić!

Asfalt drogowy, kontra asfalt wysokomodyfikowany – a więc, podstawa kontra zaawansowanie
Tagi: