Współcześnie nieomal każdy ma własny samochód a co niektórzy nawet dwa albo więcej. Aby służyły nam one jak najdłużej, musimy o nie zadbać. Kluczowe jest nie tylko prawidłowe serwisowanie, lecz i ochrona auta przed wieloma szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Nie od dziś wiadomo, iż dobrze jest umieszczać swój pojazd w garażu. Nie zawsze jest to jednak proste. W większych miastach ciężko wyszukać pojedyncze garaże, przeznaczone na jeden, góra dwa auta. Jeśli już owe są, to zazwyczaj na prywatnych posesjach bądź ewentualnie w blokach z lat osiemdziesiątych, kiedy to budowa (kompozyty poliestrowe) tego rodzaju garażów była popularna. Teraz deweloperzy zwykle stawiają garaże podziemne w blokach. Miejsce parkingowe raczej nie należy do niedrogich, niemniej trzeba w nie zainwestować jeżeli chcemy należycie dbać o nasz samochód.

Jeśli nie mamy możliwości albo środków ażeby wykupić garaż czy miejsce postojowe na parkingu podziemnym, zostaje nam parkowanie pojazdu pod gołym niebem. Dobrze wtedy kupić wysokiej klasy pokrowiec na samochód, jaki pozwoli nam chronić pojazd przed deszczem, śniegiem, mrozem i innymi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

brama

Autor: lavilleautady
Źródło: flickr.com

Lokatorzy domów jednorodzinnym są w dużo lepszej sytuacji – mogą wybudować garaż na własnej posesji. Niekiedy garaże takie wbudowane są w całość budynku, niemniej zazwyczaj są to garaże wolnostojące bądź dobudowane do bocznej ściany domu. Zazwyczaj ludzie decydują się na garaż murowany, rzadziej na blaszany czy drewnianą wiatę. Trzeba jednak uwzględnić, że stawianie garażu murowanego trzeba zgłosić w odpowiedniej jednostce urzędu gminy czy miasta, podobnie jak budowę domu.

Sama budowa firmy Heliodon – (budowa domów kraków) garażu murowanego nie jest skomplikowanym wyzwaniem. Garaż ma zazwyczaj kształt prostokąta, zazwyczaj jest bez okien, niekiedy z dachówką na dachu, zwykle jednak z papą bądź blachą. Koszt postawienia tego garażu to kilka tysięcy złotych. Budując garaż, trzeba pamiętać o montażu odpowiedniej klasy bramy. Do wyboru jest wiele typów bram, np. automatyczne na pilota, też i ręczne, otwierane na boki bądź też do góry. Na rynku jest wielu wytwórców bram garażowych, na przykład bramy segmentowe hormann. Decydując się na poszczególnego z nich, dobrze poczytać komentarze na jego temat w Internecie, wypytać znajomych lub sprzedawców w sklepie, kogo mogą polecić.

Jeśli chcemy, aby nasz samochód na długie lata pozostał sprawny i zadbany, warto zainwestować w jego garażowanie. Kupno czy postawienie garażu może nie należy do najtańszych, ale warto to zrobić. Inwestycja z pewnością w krótkim terminie nam się zwróci.
Z jakiego powodu warto wybudować garaż?
Tagi: