Gdy poszukujemy najlepszej oraz najbardziej naturalnej karmy dla naszego czworonoga, to dobrze jest przygotowywać jedzenie samemu. Najlepiej jest przygotowywać tego typu jedzenie przy użyciu najbardziej świeżych składnikowi oraz sprawdzonych receptur. Jak nie możemy sobie na coś takiego pozwolić to możemy również korzystać ze zbilansowanych i odwodnionych diet mrożonych, czyli dobrej jakości puszki oraz saszetki określane, jako mokre jedzenie.

pies

Autor: Sokoban CN
Źródło: http://www.flickr.com

Porównując do suchych karm mają one w swoim składzie dużą ilość białka zwierzęcego oraz o wiele mniej zbóż. Spośród tego typu diet najmniej naturalną będzie sucha karma. Jej powszechne użycie natomiast wynika z jej trwałości, co w konsekwencji oznacza dla opiekuna zwierzęcia wygodę podczas kupowania, przechowywaniu i przy karmieniu. To dieta nie aż tak kosztowna, jak porównamy ją do innych oferowanych o zbliżonym składzie. Jest dobrze tolerowana przez wiele psów, tym bardziej kiedy wybierzemy Bosch karma (zobacz: karma z dziczyzną) dla psa – sprawdź dostępne opcje takie jak przykładowo: bosch karma dla psa light. Tak naprawdę nie ma diety, jaką można określić jako idealną dla każdego człowieka albo najlepsze dla danej rasy psów, dlatego dziwne jest przekonanie, iż jest jakaś uniwersalna dieta dla każdego. Identycznie można więc tak stwierdzić o ludziach, jak również o naszych zwierzętach. Ażeby określić czy konkretna dieta jest idealna dla naszego czworonoga musimy wypróbować jej wiele rodzajów. Jeżeli po zastosowaniu konkretnej diety ustępują dotychczasowe problemy ze zdrowiem, takiego rodzaju jak łzawiące oczy czy wrażliwa swędząca skóra, to bardzo dobrze i warto zastanowić się nad tym właśnie rodzajem diety.

Czy zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to idź dalej (http://www.alpaki.pl/alpakoterapia-w-okolicach-warszawy,5) i przejrzyj tam nowe frapujące posty. Nie czekaj!

Dobrze jest jednocześnie mieć dziennik żywienia, z krótkimi wpisami do kalendarza.

koty

Da to możliwość śledzenia stale reakcji naszego czworonoga na podawane produkty. W dzienniku można dokonywać wpisów związanych nie tylko ze zdrowiem naszego psa, ale także wydarzeniami związanymi z jego szkoleniem albo nawet datą kupna jak też otwarcia nowego worka karmy. Ważne jest również, żeby nabywać tego typu karmę jedynie w sprawdzonych punktach – stacjonarnych oraz internetowych, oprócz tego możemy tam zakupić też inne potrzebne preparaty, dajmy na to kropelki na pchły dla kota. Kupując takie rzeczy hurtowo co jakiś czas, można zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Jakie jedzenie dla psów jest najlepsze? O jakich rzeczach nie zapominać? W jaki sposób wyszukać dobrą karmę?
Tagi: