Właściwości mechaniczne wyrobów z mosiądzu zależą od składu cynku. Podniesienie jego ilości w mosiądzu przekłada się na solidność i plastyczność stopu, przy czym najodpowiedniejsze są produkty z mosiądzu obejmujące 30% cynku.

Wyżej tego progu wzmaga się znacząco twardość mosiądzu. W temperaturze powyżej 200 °C mosiądze bardzo szybko tracą swoje właściwości mechaniczne.

blacha

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com
Blacha – zobacz – mosiężna charakteryzuje się dobrą skłonnością na obróbki plastyczne na zimno, można je lutować. Obróbka skrawaniem jest utrudniona i rekomenduje się małe prędkości skrawania. Trwałość na korozję jest odpowiednia w większej części środowisk. Nie nadaje się do aplikowania z kwasem octowym, połączeniami amoniaku, kwasu solnego i kwasu azotowego. Blachy z mosiądzu znajdują wykorzystanie w produkcji wymienników > sprawdź informacje na stronie ciepła, części elektrycznych i części wyciskanych. Technologia przeróbki, również wykorzystanie stopu cynku z miedzią rozsądzają o rozdziale wyrobów z mosiądzu na mosiądze przerabiane plastycznie i mosiądze odlewnicze. Produkty z mosiądzów plastycznych wyprzedawane są na ogół w formie odkuwek, prętów, profili, drutów, blach, przewodów, taśm, pasów.
Blacha aluminiowa – , tak samo jak tafla aluminiowa, stworzona z wysokogatunkowego tworzywa, znajduje użycie przy przeróżnego gatunku dzisiejszych konstrukcjach maszyn, urządzeń i pojazdów.

Płyty aluminiowe zimno i gorąco walcowane, przeróżnych stopów i stanów tworzywa znajdują aktualnie zastosowanie we wszelkich gałęziach przemysłu –
Stosowne przewodnictwo termiczne blach aluminiowych, mała zwartość, to cechy inicjujące dziewicze obręby przeznaczeń dla blach walcowanych.
Zastosowanie dobrych blach mosiężnych