Jak szukać pracy w Holandii? Najlepiej przez uitzendbureau, zatem biura pracy czasowej. To nadzwyczaj popularna odmiana zatrudnienia w Holandii, jaka cieszy się wielkim powodzeniem między innymi wśród Polaków.

To podejście praktyczne dla chlebodawców, gdyż nie muszą oni prowadzić naborów – wykonuje to za nich pośrednik. Mogą także przyjmować pracobiorców do wykonania określonego projektu, bez nieodzowności bezpośredniego ich angażowania. Niestety, oznacza to również, iż mogą w każdej chwili zwolnić pracobiorcę, nie ponosząc konsekwencji.
Jak szukać pracy? Na początek przemyśl, w której specjalizacji chcesz wykonywać pracę. Uitzendbureau posiadają w swej ofercie roboty doraźne w rolnictwie, specjalizacji budowlanej itd. Jednakże w Holandii panuje duże zróżnicowanie oferty pracowniczej w zależności od rejonów. Np. w północnej Holandii działa przemysł (http://afg.poznan.pl/oferta/napedy-elektryczne/19/bs-naped-ramieniowy-do-drzwi-24vdc) kwiatowy, zaś w części południowej górują uprawy jarzyn, między innymi pomidorów i papryki. Poza tym istnieje ciągłe zapotrzebowanie na pracobiorców w przemyśle mięsnym – warto zobaczyć. Duże jednostki logistyczne w całej Holandii, a w szczególności na wschodzie, jak przykładowo DHL, mają cały czas zapotrzebowanie na kierowców wózków widłowych a także osoby zajmujące się uzupełnieniem zamówień w magazynach.

przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz to bardziej rozpowszechnionym i najskuteczniejszym sposobem szukania pracy jest sieć internetowa. Owo źródło oferuje całą gamę możliwości poszukiwania zatrudnienia. W sieci znajdziemy bowiem nie jedynie serwisy z propozycjami pracy, lecz również fora dyskusyjne, które mogą okazać się autentyczną kopalnią wiedzy a także punktem wymiany doświadczeń. Dodatkowo w internecie możesz bez trudności znaleźć dane kontaktowe do pracodawców czy też agencji pośrednictwa. Możemy też wykorzystać net wpisując do niego busy Holandia – link. Następną metodą jest poszukiwanie propozycji zatrudnienia w prasie – zarówno krajowej, jak również regionalnej. Wiele gmin dystrybuuje bezpłatne gazety, w których także znajduje się kolumna z anonsami. Najsporzej ofert zatrudnienia możesz znaleźć w sobotnich wydaniach. Warto mieć pojęcie, że w bibliotekach a także w większości restauracji gazety można przeglądać za darmo. Znajdziesz w nich również ogłoszenia proponujące transport (przyczepy kablowe) osób do Holandii.
Jeżeli poszukujesz zatrudnienia przez agencję, najlepiej odwiedzaj ją osobiście.

Zabierz ze sobą dowód tożsamości i wydrukowane w paru sztukach CV. Nawet jeżeli w danej chwili nie ma pracy dla ciebie, pozostaw swój Curriculum Vitae oraz poproś o wpisanie twej kandydatury do bazy danych.

Szukamy pracy w Holandii
Tagi: