Jednym z najbardziej istotnych elementów w łańcuchu dostaw są przechowalnie. To nie podlega dyskusji, że dobra wymagają miejsca do przechowania, przed zaczęciem obrotu. Przechowalnie różnego typu stają się przydatne dla hurtowników i dystrybutorów, a także dla uprawiających rolę.

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl

Liczba odmian tego typu budowli jest naprawdę wielka i zależy przede wszystkim od dóbr, które będą się w nich zbierać. Modele odznaczają się różnym budulcem, wielkością i parametrami w środku. Wszystkie modele łączy fakt, że każda przechowalnia powinna mieścić pomieszczenie, w którym odbywa się sortowanie i pakowanie dóbr. Ważne staje się także, by stworzyć odpowiedni dostęp dla samochodów dostawczych. Krótki czas obsługi to szczególna sprawa w przypadku wrażliwych dóbr i restrykcyjnych zasad kontraktów z kontrahentami.

styropian

Autor: Baumit

Zanim wynaleziono lodówkę, łatwo psujące się rzeczy zasalano, by nie gniły. Z tej praktyki wynikały dwie sprawy: dania były mocno słone, przez co niesmaczne, a sól zyskała równowartość złota. Posiadacze kopalni (kotwiarka górnicza) soli byli w dawniej bajecznie bogaci. Dzisiaj do pomocy są mroźnie – samochodowe i halowe. Budowanie hal do chłodzenia zależy od rodzaju towaru. Najważniejszymi parametrami są rzecz jasna konieczna temperatura, procentowa zawartość różnych pierwiastków w powietrzu i właściwa zawartość pary wodnej. To jasne jak słońce, że dla mrożonek parametry muszą się różnić od tych dla np ryb morskich.

Dobre hale przemysłowe do składowania zboża też potrzebują spełniać określone normy. W tym przypadku od temperatury istotniejsza jest właściwa zawartość pary wodnej w powietrzu. Takie hale muszą posiadać różne urządzenia do (poznaj nowe promocje na: kador relokacja linii produkcyjnych) i selekcji ziarna.

Budowa przechowalni przy zakładzie produkcyjnym to trafna inwestycja, która zwróci się po jakimś czasie. Inaczej zarządca fabryki musi wynajmować hale magazynowe, co koniec końców może okazać się nieopłacalne.

Przechowalnia w łańcuchu dostaw
Tagi: