Kontrola jakości połączeń zespawanych należy do podstawowego obszaru zastosowań badań nieniszczących. Mimo ugruntowanej praktyki w w tym temacie ciągły rozwój techniki i technologii może zaoferować nowe wyzwania, którym sprostać mogą badania nieniszczące. Jednym z bardziej znanych czynników wpływających na rozwój nowego rodzaju technik sprawdzania spoin jest upowszechnienie się bardziej automatycznych procesów spawalniczych.

Taśma produkcyjna

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Systemy tego rodzaju posiadają zastosowanie, przykładowo w czasie budowy rurociągów dalszego zasięgu. Nakładają one na takie badania spore wymagania jednocześnie do szybkości jak również wydajności badań, lecz też do skuteczności w znajdowaniu danych rodzajów wad, jakie charakterystyczne są dla konkretnych technologii –

Kolejną kwestią rozwoju badań nieniszczących są wymagania systemów gwarancji jakości. Kładziony jest tutaj spory nacisk na jak najdokładniejsze dokumentowanie tego procesu, jak też jego wyników.

Powstała autorska strona internetowa (http://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/zgrzewarki-pakowarki-katowe/manualne/) – wejdź w ten link, przeczytaj temat oraz napisz proszę swój komentarz. Będziemy wdzięczni.

Odnosi się to przy tym też do badań produkcyjnych, wykonywanych w czasie jego eksploatacji, ale i badań kontrolujących robionych w momencie jego eksploatacji. W takim ostatnim przypadku niesamowicie istotna jest możliwość w dokładny sposób opisania wykrytych wad, to zezwala na monitorowanie ich rozwoju oraz ewentualne przedłużenie eksploatacji sprzętu opierając się na obliczeniach wytrzymałościowych. O rozwój danej dziedziny techniki zdecydują poza wymaganiami także możliwości techniczne.

badania

Autor: TedsBlog
Źródło: http://www.flickr.com
Badania nieniszczące i ich rozwijanie się nie polega tylko na wdrażaniu najważniejszych nowych sposobów badań, lecz raczej na udoskonalaniu metod obecnie używanych.

Nasze następne artykuły są podobnie zajmujące, jak ten. Zatem najedź na łącze tutaj (http://linde-mh.pl/pl/Produkty/Wozki-wysokiego-skladowania-%28reach-trucks%29/) i oglądaj rzetelne wiadomości. Zapraszamy!

Jest to widoczne bardzo w badaniach ultradźwiękowych, w których podstawą rozwoju nowej generacji technik badawczych jest najnowocześniejsza technologia cyfrowa jak i komputery – czytaj dalej na tej stronie. Trzeba również powiedzieć o innego rodzaju metodach oraz technikach, na uwagę z pewnością zasługują badania twardości. Tego typu pomiary są bardzo potrzebne i ciężko sobie bez czegoś takiego wyobrazić, aby były w stanie działać pewne branże. Tak samo, jak w badaniach nieniszczących, również tu trzeba pamiętać o całej masie podstawowych wytycznych, do których konieczne jest się zastosować.

Na czym polegają badania nieniszczące? Co warto wiedzieć na ten temat? Jakie są najważniejsze definicje z tym związane?
Tagi: