Każdego dnia czyjeś życie jest zagrożone. Istnieje wiele przyczyn, często ulegamy różnorakim wypadkom, dużo z nich niestety kończy się śmiercią. Sporo wymaga szybkiej reakcji, to od niej zależy, w jaki sposób nasze ciało poradzi sobie w takiej sytuacji. Pracownicy pogotowia mają zmiany przez całą dobę, gdyż w każdej chwili może stać się tak, że potrzebna będzie natychmiastowa interwencja. Co jest niezbędne do ratowania życia?
Wiadomo, iż czynnik ludzki jest najbardziej istotny, bez tego nie da się uruchomić potrzebnego urządzenia. Jednakże, nie mając właściwego, wciąż bardziej udoskonalonego sprzętu nie możemy nawet myśleć o poważnej akcji ratowniczej oraz walczeniu o czyjeś życie. Istotny jest rzecz jasna ambulans, by szybko dotrzeć w miejsce wypadku, ale sam pojazd to nie wszystko, liczy się to co w środku. A są tam bardzo interesujące oraz skomplikowane technicznie urządzenia do ratownictwa. Deska ortopedyczna to specjalny typ noszy (dalsze info na który ułatwia stabilizację ratowanej osoby oraz jego transport w utrudnionych warunkach.
Hej, sprawdź to okulary toruń, jeżeli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.
Wykorzystuje się ją w zdarzeniach, w jakich człowiek mógł mieć obrażenia ciała, zwłaszcza kręgosłupa.
Deska ortopedyczna zapewnia zabezpieczenie poszkodowanego na czas transportu do placówki medycznej. Posiada pasy dające bezpieczeństwo, a także stabilizator głowy, odpowiedzialny jest on za ochronę dla kręgosłupa. Jest to niezbędne wyposażenie karetek. Niezbędne jest także krzesełko kardiologiczne, które ułatwia transport pacjentów. Zrobione są z zapewniającego lekkość aluminium, mają one dwa kółka ułatwiające transport.
Muszą posiadać możliwość blokady chroniącym przed niechcianym złożeniem podczas transportu, niezbędne są także pasy, zabezpieczające pacjenta w czasie transportowania jej do placówki medycznej. Takie krzesło jest odpowiednie do noszenia przez dwie osoby. Bardzo ważny jest też defibrylator. Działa on na serce prądem stałym o właściwej mocy. Celem defibrylacji jest stłumienie niekontrolowanych impulsów elektrycznych, jakie przepływają poprzez serce, jak i powrócenie do standardowej, dobrej pracy serca.
To jedyna oraz skuteczna metoda, która polepsza możliwości przeżycia podczas ciężkich zaburzeń prac serca. Zrobiona w ciągu trzech minut od pozbawienia przytomności zwiększa możliwości przeżycia w 75% przypadków.