Każdego dnia czyjeś życie jest zagrożone. Istnieje wiele przyczyn, często ulegamy różnorakim wypadkom, dużo z nich niestety kończy się śmiercią. Sporo wymaga szybkiej reakcji, to od niej zależy, w jaki sposób nasze ciało poradzi sobie w takiej sytuacji. Pracownicy pogotowia mają zmiany przez całą dobę, gdyż w każdej chwili może stać się tak, że potrzebna będzie natychmiastowa interwencja. Co jest niezbędne do ratowania życia?

sprzęt medyczny

Źródło: czarmed.pl
Wiadomo, iż czynnik ludzki jest najbardziej istotny, bez tego nie da się uruchomić potrzebnego urządzenia. Jednakże, nie mając właściwego, wciąż bardziej udoskonalonego sprzętu nie możemy nawet myśleć o poważnej akcji ratowniczej oraz walczeniu o czyjeś życie. Istotny jest rzecz jasna ambulans, by szybko dotrzeć w miejsce wypadku, ale sam pojazd to nie wszystko, liczy się to co w środku. A są tam bardzo interesujące oraz skomplikowane technicznie urządzenia do ratownictwa. Deska ortopedyczna to specjalny typ noszy (dalsze info na który ułatwia stabilizację ratowanej osoby oraz jego transport w utrudnionych warunkach.

Hej, sprawdź to okulary toruń, jeżeli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Wykorzystuje się ją w zdarzeniach, w jakich człowiek mógł mieć obrażenia ciała, zwłaszcza kręgosłupa.

Deska ortopedyczna zapewnia zabezpieczenie poszkodowanego na czas transportu do placówki medycznej. Posiada pasy dające bezpieczeństwo, a także stabilizator głowy, odpowiedzialny jest on za ochronę dla kręgosłupa. Jest to niezbędne wyposażenie karetek. Niezbędne jest także krzesełko kardiologiczne, które ułatwia transport pacjentów. Zrobione są z zapewniającego lekkość aluminium, mają one dwa kółka ułatwiające transport.

Muszą posiadać możliwość blokady chroniącym przed niechcianym złożeniem podczas transportu, niezbędne są także pasy, zabezpieczające pacjenta w czasie transportowania jej do placówki medycznej. Takie krzesło jest odpowiednie do noszenia przez dwie osoby. Bardzo ważny jest też defibrylator. Działa on na serce prądem stałym o właściwej mocy. Celem defibrylacji jest stłumienie niekontrolowanych impulsów elektrycznych, jakie przepływają poprzez serce, jak i powrócenie do standardowej, dobrej pracy serca.

To jedyna oraz skuteczna metoda, która polepsza możliwości przeżycia podczas ciężkich zaburzeń prac serca. Zrobiona w ciągu trzech minut od pozbawienia przytomności zwiększa możliwości przeżycia w 75% przypadków.

Każdy z nas może ulec wypadkowi, całe szczęście jest ratownictwo medyczne. Taka natychmiastowa pomoc jest niezbędna
Tagi: