Pomiary drgań są uzyskiwane za pomocą specjalnych, ogromnie drobiazgowych czujników, jakie inaczej są nazywane tensometrami. Takie czujniki można spotkać obecnie w automatyce oraz wielu urządzeniach, z jakich każdy z nas korzysta każdego dnia.

Takie czujnikiczujniki – bezpłatny dostęp – służą nie wyłącznie do pomiarów drgań, ale też do pomiaru naprężeń, sił ściskających, rozciągających i tak dalej. Dzięki połączeniu tych czujników z innymi fachowymi urządzeniami można osiągać szczegółowe i ścisłe pomiary dozowania surowców, pomiary mas i multum innych.

Rzecz jasna teraz mamy dostęp do różnorodnych czujników tensometrycznych, jakie są stosowane w rozmaitych celach w zależności od wielu czynników, takich jak temperatura pracy, wykorzystany materiał itp.

czujniki

Autor: STEINEL
Źródło: STEINEL

Największą aktualnie popularnością cieszą się sprawne czujniki oporowe, są one stosowane najczęściej, ponieważ charakteryzują się obfitą efektywnością i posiadają wiele sporych zalet, między innymi cechuje je niezwykle duża czułość, możność pracy w wysokich ciśnieniach oraz temperaturach, wielka precyzja działania albo też niewielkie wymiary oraz wspaniała odporność na drgania i wstrząsy. Naturalnie to tylko niektóre z ich wartości (zobacz więcej).

Warto korzystać z takich dokładnych czujników pomiarowych, bowiem dzięki nim realne jest pozyskanie najlepszego i najbardziej dokładnego wyniku, natomiast wykonując pomiary tensometryczne na pewno właśnie na tym zależy nam najbardziej. Warto więc wykorzystywać jedynie oryginalne czujniki pomiarowe, to znaczy takie, jakie pochodzą od polecanych fabrykantów na rynku.

Profesjonalne tensometryczne pomiary realizowane za pośrednictwem skrupulatnych czujników