Mówi się, że wszystkie wiodą do Rzymu. Niezaprzeczalnie jest w tym „przysłowiu” trochę prawdy. Wszak w czasach antyku uchodziły za jedno z największych osiągnięć mieszkańców „wiecznego miasta”.

budowa domu

Autor: Marttin Pettit
Źródło: http://www.flickr.com
Drogi odegrały niebagatelną rolę w rozwoju Imperium Rzymskiego. Współcześnie również mają bardzo duże znaczenie. Ich główny „składnik” stanowią emulsje asfaltowe.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie pasjonujący, to zobacz stronę (http://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-qafp-%28quality-assurance-for-food-products%29.html), która też publikuje pokrewne materiały. One zapewne również Cię zaintrygują.

Co skrywa się pod rzeczonym pojęciem -poznaj tutaj? Dyspersja stałych cząstek asfaltu w wodzie. To nader ekonomiczna oraz – co równie ważne – ekologiczna alternatywa dla powszechnie stosowanych wysoko- i średniotemperaturowych technologii. Właściwości emulsji asfaltowych w dużej mierze zależą od wielu różnego rodzaju czynników, takich jak między innymi odmiana asfaltu bądź też ilość wykorzystanego emulgatora -kliknij to.

Jeżeli po przeczytaniu omawianego problemu, będziesz posiadać ochotę na większą ilość danych, to kliknij i przeczytaj, jakie porządne informacje (c-l.pl/) ma ten artykuł.

Nadrzędnym „wyróżnikiem” opisywanych „substancji” jest bez wątpienia możliwość aplikowania „na zimno” dzięki czemu dochodzi do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń trafiających do atmosfery.

Należy zauważyć, iż emulsje asfaltowe znajdują bogate zastosowanie we współczesnym budownictwie drogowym (drogi lokalne i szybkiego ruchu, drogi krajowe i leśne) a także szeroko rozumianym przemyśle. Fundamentalnym „wykorzystaniem” są prace utrzymaniowe, dla przykładu konserwacja i utwaRdzanie nawierzchni.
Emulsje asfaltowe – bezsprzecznie świetny sposób na to, żeby zwiększyć żywotność dróg
Tagi: