Gdy w roku 1933 można było przeprowadzić na skalę przemysłową syntezę polietylenu sposoby jego wykorzystania stały się ogromne. Dzisiaj wykorzystywany jest między innymi do produkcji torebek polietylenowych oraz folii, jaka jest wykorzystywana w wielu dziedzinach gospodarki, między innymi w budownictwie.

Polietylen jest tworzywem sztucznym. Z przedmiotami, jakie były z tego surowca wyprodukowane używamy na co dzień. Jedną z gałęzi, gdzie stosowana będzie folia PE jest budownictwo. Polietylen to materiał uodporniony między innymi na wodę. Z tego powodu przy budowie folia PE będzie stosowana jako znakomity materiał do izolacji. Posadzki, wylewki oraz podłogi będą obecnie zabezpieczone przed wpływem wilgoci warstwą budowlanej folii PE – Folia Pe – do czego służy. Użyta do izolowania vincent.pl:folia pełni dodatkowo funkcję izolacji akustycznej. Osoby pracujące w firmach budowlanych wykorzystują je również wtedy, kiedy zabierają się do wykonywania prac wykończeniowych elewacji budowlanych. Foliowy (szczegółyo tym: http://lamalama.pl/)materiał ochrania otwory okienne w momencie takich prac przed zabrudzeniem.

Rolka folii
Materiał ten nie jest jedynym produktem, jaki wytwarza się z polietylenu. Rozmaitego gatunku pakunki, rury czy nawet narty produkowane są dzisiaj z tego materiału. Skąd wzięła się popularność polietylenu? Otóż wynika ona przede wszystkim z cech, jakimi polietylen się wyróżnia. To materiał wytrzymały na działanie niedużych temperatur, kwasów oraz soli. W ostatnich latach pojawiła się również folia PE z możliwością rozciągania. Nazywana jest ona popularnie stretchem. Sięgamy po nią bardzo często, gdy potrzebne jest nam przechowywanie w szczelnym opakowaniu różnych przedmiotów. Nic tak dobrze nie zabezpieczy ich przed uszkodzeniem, jak właśnie stretch – . Stretch będzie dostępny nawet perforowany, dzięki czemu można zapakowywać w niego nawet owoce, warzywa oraz kwiaty. Następnym rodzajem folii PE będzie folia bąbelkowa. Wielu ludzi z pewnością nie raz z niej korzystało do opakowania wartościowych porcelanowych lub szklanych przedmiotów. Jak widać, folia PE będzie wykorzystywana nie tylko w wielu gałęziach przemysłu, lecz także w życiu codziennym. Sposobów jej wykorzystania będzie tak dużo, że ciężko byłoby wyszczególnić je wszystkie.
Jak możesz zastosować folię PE?
Tagi: