Zapraszamy gorąco do naszego nowego cyklu tekstów dotyczących tajników budowlanki. Dzisiaj odkrywamy przed państwem tajniki budowania ogromnych hal magazynowych – czy zastanawialiście się kiedyś w jaki konkretnie sposób takie hale powstają? Odpowiedzi na te i pozostałe pytania szukaj w naszym artykule!
Pierwszy etap – przygotowanie projektu
Jeśli w planach jest zbudowanie naprawdę ogromnej hali, wtedy z pewnością na początek do gry musi wkroczyć generalny wykonawca hal.

Zadań takiego wykonawcy jest oczywiście wiele, jednak na początku jest to na pewno projektowanie hal stalowych, które musi odbywać się z zachowaniem właściwie wszystkich niezbędnych wymogów.

Czyżby wpisy stworzone na tej witrynie masa bitumiczna ogólnie Cię uszczęśliwiły? Myślimy, że tak. Jednakże, jeśli pragniesz więcej, to wejdź tu.

Projektowanie hal stalowych jest procesem niezwykle wymagającym – właściwie każda najmniejsza śrubka musi być na swoim miejscu, bowiem w przeciwnym wypadku wszystko może pójść źle.

Co po projektowaniu hali?

Po zaprojektowaniu hali przychodzi czas na jej wznoszenie. Praktycznie o wszystko musi ciągle dbać generalny wykonawca hal – zacząwszy od zorganizowania hali pod budowę, a skończywszy na wyborze podwykonawców. Zwykle bowiem na scenę w takich momentach wchodzi także producent hal stalowych, który wytwarza projekt sporządzony przez projektanta.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to czytaj również (https://www.polnet.pl/pl/drob/systemy_pojenia/poidla_lubing) o tej samej tematyce na nowej witrynie – odnajdziesz ją w linku pod spodem.

Jeśli Atlasward producent hal stalowych wykona poprawnie swoje zadanie, następnie możliwe jest stawianie takiej hali.

Lody

Autor: Lucy Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Stawianie hali stalowej
Czekoladki w kształcie serca

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Producenci hal zwykle produkują poszczególne ich części – dlatego konieczne jest ich złożenie w jedną całość tak żeby mogła powstać prawidłowa hala.

To zadanie zazwyczaj wykonuje znowu generalny wykonawca – jeśli ma odpowiednią ilość pieniędzy, może zatrudnić do tego kolejnych podwykonawców, jednak zwykle się z tego rezygnuje – bez wątpienia bardziej się to opłaca wykonawcy, bo pozwala zaoszczędzić trochę więcej pieniędzy.
Jak przeprowadzany jest proces budowli wielkich hal magazynowych?
Tagi: