Zapraszamy gorąco do naszego nowego cyklu tekstów dotyczących tajników budowlanki. Dzisiaj odkrywamy przed państwem tajniki budowania ogromnych hal magazynowych – czy zastanawialiście się kiedyś w jaki konkretnie sposób takie hale powstają? Odpowiedzi na te i pozostałe pytania szukaj w naszym artykule!
Pierwszy etap – przygotowanie projektu
Jeśli w planach jest zbudowanie naprawdę ogromnej hali, wtedy z pewnością na początek do gry musi wkroczyć generalny wykonawca hal.

Zadań takiego wykonawcy jest oczywiście wiele, jednak na początku jest to na pewno projektowanie hal stalowych, które musi odbywać się z zachowaniem właściwie wszystkich niezbędnych wymogów.

Wiedz, że możesz znaleźć dane na ten wątek, zatem kliknij w link oraz przeczytaj tu (https://www.gastrocentrum.pl/pizzeria-kebab/piece-do-pizzy) wiadomości, które są Ci potrzebne.

Projektowanie hal stalowych jest procesem niezwykle wymagającym – właściwie każda najmniejsza śrubka musi być na swoim miejscu, bowiem w przeciwnym wypadku wszystko może pójść źle.

Co po projektowaniu hali?
Po zaprojektowaniu hali przychodzi czas na jej wznoszenie. Praktycznie o wszystko musi ciągle dbać generalny wykonawca hal – zacząwszy od zorganizowania hali pod budowę, a skończywszy na wyborze podwykonawców. Zwykle bowiem na scenę w takich momentach wchodzi także producent hal stalowych, który wytwarza projekt sporządzony przez projektanta. Jeśli Atlasward producent hal stalowych wykona poprawnie swoje zadanie, następnie możliwe jest stawianie takiej hali.
Lody

Autor: Lucy Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Stawianie hali stalowej
Czekoladki w kształcie serca

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Producenci hal zwykle produkują poszczególne ich części – dlatego konieczne jest ich złożenie w jedną całość tak żeby mogła powstać prawidłowa hala.

To zadanie zazwyczaj wykonuje znowu generalny wykonawca – jeśli ma odpowiednią ilość pieniędzy, może zatrudnić do tego kolejnych podwykonawców, jednak zwykle się z tego rezygnuje – bez wątpienia bardziej się to opłaca wykonawcy, bo pozwala zaoszczędzić trochę więcej pieniędzy.
Jak przeprowadzany jest proces budowli wielkich hal magazynowych?
Tagi: