Jedną z najistotniejszych zalet światła opartego na diodach led jest ich energooszczędność. Następną zaletą jest coś także ważnego, co znaczy długowieczność. Te dwie zalety na pewno wpływają bezpośrednio na niski koszt ich użytkowania. Jednocześnie, niestety żarówki led są trochę droższe niż normalne rodzaje. Czy więc ich zastosowanie w oświetleniu domu jest dobrym pomysłem?

halogeny led

Autor: Stephan Ridgway
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiejsze lampy led są energooszczędnymi zamiennikami zarówno żarówki standardowej, ale lecz również halogeny led. Tak samo jak świetlówki kompaktowe są one także energooszczędnymi źródłami światła, które jesteśmy w stanie używać we wszystkich oprawach w domu.

Zaciekawił Cię ten materiał? To doskonale, ponieważ oryginalny wpis (https://www.amdk.pl/blog/post/182_ciemne-wnetrza) posiada zbliżone informacje do omawianych.

Po prostu należy je wkręcić w miejsce tradycyjnych żarówek. Tę czynność powinniśmy zrobić raz na kilka lat, gdyż lampy led posiadają sporą żywotność, wynosi ona aż do 30 tysięcy godzin, co znaczy, że działają trzydzieści razy dłużej niż tradycyjne żarówki.

halogen

Autor: brownpau
Źródło: http://www.flickr.com

Lampy led są w stanie być używane jako bezpośrednie wymienniki normalnych żarówek w praktycznie każdej oprawie oświetleniowej. Oferowane są też jako energooszczędne zamienniki popularnych żarówek reflektorowych oraz reflektorowych żarówek halogenowych, które są zasilane napięciem sieciowym 230V. Zamiana na tego rodzaju żarówki to liczne korzyści w zakresie kosztów utrzymania oświetlenia przy zachowaniu identycznych ilościowych oraz jakościowych walorów oświetlenia (poznaj szczegóły). Znaczy to, że korzystnie wziąć pod uwagę typy światła, które wytwarzają różne typy żarówek. Początkowo było tak, że wdrażane na rynek żarówki led emitowały dość nieprzyjemne światło, dodatkowo o wąskim, skupionym stożku.

Aktualnie technologia diod led dość szybko się rozwinęła, natomiast wytwarzane przez takie lampy światło ma dość wysoki wskaźnik oddawania barw, co powoduje, iż kolory oświetlanych przedmiotów są prezentowane naturalnie. Jak więc widać warto korzystać z takich, bardziej nowoczesnych lamp led, ponieważ zapewniają one bardziej zadowalające możliwości, lepsze światło (polecamy zyrandol z krysztalkami) i to na dłużej Warto z nich korzystać w domu, ale także w innych miejscach, jak w miejscu, gdzie pracujemy. Z pewnością poczujemy pozytywną odmianę, zobaczymy, że zmiana na takie halogeny led była bardzo dobra.

Czemu lepiej korzystać z technologii led? Co taka technologia zapewnia lepszego? Jakimi kwestiami żarówki led różnią się od tradycyjnych
Tagi: