Oczywiste jest że, żeby nauczyć się języka obcego trzeba być dokładnym oraz wytrwałym… Bla bla bla… To wie każdy, za to ja zaprezentuję Wam moje „sposoby”, które stosowałam podczas nauki języków. Po prostu nigdy nie wierzyłam wyjątkowym sztuczkom, które proponują różne szkoły językowe. A dzięki przebywaniu w mieście Wrocław kurs języka hiszpańskiego ukończyłam celująco, bez szkoły.

hiszpańskie miasteczko

Autor: Jose A.
Źródło: http://www.flickr.com

Jasne jest, że do nauki przydałyby się jakieś książki czy też innego rodzaju materiały. Wybór oferowanych podręczników, samouczków, kursów i wszelkich innych pomocy naukowych jest spory i co istotne zróżnicowany w zależności od języka. Powinno się jednak na początku nauki to wszystko najzwyczajniej w świecie olać. Uczeń powinien mieć czas, żeby zrozumieć, czego potrzebuje. Jeśli musicie zacząć naukę zupełnie nowego języka zacznijcie od kupna jakiegoś samouczka, który w swojej postaci i budowie będzie wam się najbardziej podobać.

Tzn. zamówcie taki, który będzie według was wygodny w użyciu. Na słowniki i inne materiały przyjdzie pora. Na luzie można przecież korzystać ze zasobów internetowych.

Jeżeli chcesz zdobyć większą ilość informacji na ten temat, kliknij na ten odsyłacz do wpisu (https://www.tvk.pl/), a znajdziesz w tamtym miejscu dużo ciekawych informacji.

Nieefektowną metodą jest nabywanie ogromu podręczników. To nic innego jak prokrastynacja, czyli przekładanie w czasie zaczęcia nauki. Wiele osób lubi tak robić.praktyczne źródła (pełna analiza)Zamawiają ogrom książek i są święcie przekonani, że szykują do rozpoczęcia nauki. Tak naprawdę próbują oni przedłużyć moment, w którym naprawdę wezmą się do uczenia – przeważnie etap ten nie pojawia się. Przeczytaj więcej: więcej.

Prostymi słowy – na początku nauki nowego języka zakupcie sobie jeden zwykły a co ważne zrozumiały (na wasze oko) samouczek. Na pierwszym etapie mniej znaczy więcej. Można również zainwestować w słowik jednojęzyczny, ponieważ trzeba samodzielnie domyślać się, co dane słowo oznacza po polsku na podstawie opisu, który jest tam podany.

hiszpański

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejna rzecz, która dobrze sprawdza się w nauce języków obcych to po prostu chłonięcie książek w konkretnym języku oraz oglądanie filmów. Ciekawą rzeczą, która się dzieje po słuchaniu filmów i serialów w językach oryginalnych jest to, że w pewnym momencie zaczyna się myśleć w danym języku. Nadchodzi to kompletnie nieświadomie i nieraz przyłapałam się na tym, że po jakiejś większej sesji zaczynałam do siebie mówić w danym języku. Nauka jakiegokolwiek języka będzie mocno prostsza jeśli będziemy uczyć się z chęcią. Im więcej reguł tym słabsze efekty.

Uczenie się języków – w którym miejscu to robić skutecznie?
Tagi: