Czy faktycznie istnieją ludzie, którzy znają się na wszystkim? No cóż, ciężko znaleźć kogoś takiego. Jeszcze może kiedyś rzeczywiście wielu było mędrców na świecie, którzy umieli swoim umysłem ogarnąć cały świat. Niemniej, nie było to wiedza tak rozległa, jak obecnie.

Teraz to po prostu niemożliwe, aby wiedzieć wszystko, to wykracza po prostu poza nasze możliwości poznawcze.

Gdy uznasz, że warto zgłębić więcej szczegółów wiążących się z prezentowaną tutaj problematyką, zerknij na źródło (http://www.rkstyl.com.pl/informacje/kontakt) – tam przeczytasz podobne zagadnienia.

Kto jednak twierdzi, że wszystko wie jest raczej próżniakiem niż równym partnerem do poważnej dyskusji. Dlaczego tak jest? Dlatego, iż świat jest zbytnio skomplikowany,aby móc chwalić się wiedzą, której tak naprawdę nie posiada nikt.

O swoich brakach dowiadujemy się zazwyczaj, kiedy przychodzi do poznawania nowej rzeczy. Na pierwsze wrażenie można powiedzieć o tym zjawisku jednym zdaniem. No da się, przecież nieprzypadkowo tworzone są definicje i terminy, żeby ogarnąć jakoś rzeczywistość.

Systemy przeciwdeszczowe

Autor: Joy Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie, definicja taka to tylko jakby wycinek ogromnego świata, bo każdy może nauczyć się na pamięć jednego zdania, ale już recytować z głowy całą książkę? To niemożliwe.

Tak właśnie jest, gdy coś poznajemy, a się okazuje, że jeszcze nie wystartowaliśmy dobrze. Wchodzimy w temat i nagle okazuje się, że są tam pojęcia, które znów trzeba przyswoić, a za nimi czają się kolejne i kolejne, jak na przykład koryto, odwodnienie drogowe czy polimerobeton. Tak właśnie to się przeważnie odbywa, że niby znane pojęcia potrafią rozwinąć się w zlepki innych terminów, i tego jest tak wiele, że nie sposób tego tradycyjnie przyswoić. Zresztą, przecież uczelnie wszystkie, na których prowadzone są kierunki studiów skupiają się na tym, by nauczyć konkretnie jednej rzeczy danego studenta, żeby w przyszłości był on dobrym specjalistą. Zobacz również:

Kiedyś panowało przekonanie, że człowiek od wszystkiego jest do niczego, ale ta zasada sprawdza się i dzisiaj.

Jeżeli znalezienie dodatkowych danych na opisywany wątek jest dla Ciebie bardzo ważne, to żeby je uzyskać prześledź witrynę (http://www.blyss.pl/produkty/zabudowy-samochodow/plandeki), na której je z pewnością dostrzeżesz.

Zamiast zgrywać specjalistę od wielu dziedzin, lepiej znaleźć swój obszar zainteresowań i w nim się rozwijać. Tylko to zapewni nam status specjalisty w danej dziedzinie. W innym przypadku znać będzie tylko wszystko powierzchownie, a to nie jest konkretną wiedzą.

Zupełnie nowe zadania i nowe produkty. Dowiadujemy się o nich, kiedy jesteśmy zmuszeni zaznajomić się z nowym tematem. Nie zawsze jest to proste
Tagi: