Obszar budowy jest rejonem, na którym w pocie czoła są wznoszone niewielkie lub ogromne budowle. Za sprawą rozwoju techniki z roku na rok robotnikom pracuje się coraz lżej. Urządzenia są coraz lepsze, a trud pracy pomniejszony w porównaniu do minionych lat. Na placu wznoszenia budowli mini ładowarka, młot pneumatyczny czy koparki kołowe nie stanowią rzadkiego widoku. W niniejszym artykule zostanie podjęta kwestia wyboru właściwej koparki. Które koparki są lepsze: kołowe czy gąsienicowe?

koparka

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Zarazem koparki gąsienicowe jak i kołowe mają swoje zalety i wady. Rozpocznijmy od koparki o napędzie gąsienicowym. Jak sama nazwa pokazuje, posiada ona napęd – http://www.afg.poznan.pl/oferta/napedy-elektryczne/19/bs-naped-ramieniowy-do-drzwi-24vdc – gąsienicowy. Czyli porusza się podobnie jak czołg. To czynią ją bardzo mobilną. Otóż koparka gąsienicowa może dojechać niemal do każdego celu. Nie są dla niej utrudnieniem trudno dostępne miejsca, takie jak moczary, wertepy czy gruzowiska. Dotrze faktycznie w każde miejsce. Znane są też przypadki użycia koparek gąsienicowych do działań w rzekach, co może być powodem do zachwytu nad rozwojem współczesnej techniki. Ale ten rodzaj koparek ma co więcej określone wady.

Odwiedź naszą stronę. Znajdziesz tam każdego dnia wyłącznie kompleksowy opis (http://alufinish.pl/pl/o/k/inhibitory-trawienia-w-kwasie-solnym-113.html). Rzetelne wiadomości zapewne Ci się spodobają.

Koparka gąsienicowa musi być dostarczona w wiadome miejsce. A przewóz w tym przypadku jest nad wyraz drogi.

Inaczej sprawa się ma w przypadku koparek kołowych. Nie ma konieczności do ich przewozu wynajmu ciężarówki ze profesjonalną przyczepą. Koparka kołowa dotrze sama na plac budowy, co pomaga uchować znaczne sumy kasy. Co więcej ten rodzaj koparki charakteryzuje się nad wyraz dużą zwrotnością i zwinnością. Koparki gąsienicowe nie mają szans się w tym zakresie z nimi porównywać. Koparka kołowa przemieszcza się także swobodnie między budowlami na obszarze budowy. Autor

Za jej sprawą praca przebiega nad wyraz prędko, a sami pracownicy są szczęśliwi, gdyż wyręcza ich z wielu prac. Ale ten rodzaj koparki posiada także pewne wady. Otóż koparka kołowa nie jest w stanie przezwyciężyć każdego rodzaju nawierzchni. Aby mogła się bez większych problemów przemieszczać potrzebuje w miarę równej i ubitej pokrywy. W obszarach podmokłych może mieć bardzo duże problemy z poruszaniem się.
Plusy i minusy używania zawodowych koparek kołowych na placu budowy
Tagi: