Piesek to nie tylko zwierzę, to także przyjaciel człowieka oraz szeroka odpowiedzialność. Decydując się na psa, powinno się zawsze o niego dbać, powinno się także znać jego potrzeby. Pies może złapać przykładowo kleszcze, w takiej sytuacji winniśmy wiedzieć, jak śmigle i skutecznie się ich pozbyć. W sklepach zoologicznych możemy odkryć sporo preparatów na klesze, z jakich jedne cechują się mniejszą, zaś inne większą skutecznością.

Między innymi możemy zdecydować się na obroże przeciw kleszczom, jednak pomnijmy, iż mają one funkcjonowanie wyłącznie zapobiegawcze. Rzecz jasna pożądane byłoby nabyć taką obrożę psu, chociaż jeśli nasz pies przysmaki zdrowotne już złapał kleszcze, wtenczas obroża nie przyniesie przewidywanych wyników.

pies

Autor: Eamonn
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej obroże zawierają swój termin ważności, po jego utracie obroże na kleszcze zaprzestają porządnie działać. Inne preparaty na kleszcze dla psa to spray’e, które zwalczają kleszcze oraz pasożyty w ciele psa czy w jego otoczeniu. Na rynku odkryjemy również krople przeciw kleszczom – dbaj o swojego zwierzaka. Takie krople trzeba wycisnąć na skórę psa, wolno je rozprowadzić na karku, a także wzdłuż grzbietu. Jeżeli zdecydujemy się na stosowanie kropli przeciw kleszczom oraz pchłom, musimy też pamiętać, że przez następne 3 dni nie wolno nam przemywać psa. Preparat musi bowiem odpowiednio się wchłonąć.

Mając psa, musimy dostosować dla niego stosowną karmę. Na rynku mamy dostęp do karm różnych marek i producentów – zerknij na stronę Super Zoo Market. Niemało z nich ofiarowanych jest dla konkretnych psów, na przykład psów młodych, starszych, niedużych i sporych, oraz także psów wybrednych, chorych, psów, które mają problem z trawieniem czy też wypadającą sierścią. Należałoby odpowiednio obserwować swojego psa i nabywać mu karmę, jaka będzie dla niego dobra i zarazem smaczna.

Skoro nie szczędzimy na jedzeniu, które kupujemy sobie, nie szczędźmy też na karmie dla psa. Należałoby kupić karmę od zalecanych producentów, polecaną karmą jest chociażby karma brit premium. Karma brit premium przeznaczona jest zarówno dla młodych psiątek, jak również dla dorosłych oraz starszych psów. Zawiera cenne składniki oraz minerały, jakie dbają o prawidłowy rozwój naszego pupila.
Działające preparaty na kleszcze oraz jakościowe karmy dla piesków
Tagi: