Kupując mieszkanie, zdołamy skorzystać z ofert znajdujących się na rynku pierwotnym lub wtórnym. Mieszkania zdobywane z rynku pierwotnego to mieszkania nowiutkie, deweloperskie, które „czekają” na swojego pierwszego właściciela. Mieszkania z rynku wtórnego to mieszkania, które były już zamieszkane i są sprzedawane przez aktualnego właściciela. Zarówno mieszkania z rynku pierwotnego, jak też z rynku wtórnego cieszą się szeroką popularnością, niemniej dziś skupimy się tylko na rynku wtórnym.

nowe mieszkanie na sprzedaż

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego, może posiadać sporo plusów, przekonaj się sam: LC Corp deweloper. Po pierwsze takie mieszkania często są sporo tańsze, z racji tego, iż nie są to mieszkania nowiusieńkie. Takie mieszkania mogą mieć po kilka albo kilkanaście lat.

Jeżeli ten tekst Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł, który prezentuje analogiczne tematy.

Jednakże nierzadko posiadają one niższe standardy aniżeli mieszkania (zobacz http://partnerzy.pl/skup-mieszkan), jakie są budowane na bieżąco, chociaż naturalnie nie jest to regułą. Mnóstwo jednostek nadzwyczaj dba o swe mieszkania, zaś przed sprzedażą oprócz tego je remontuje. Odrestaurowane mieszkania będą jednak nieznacznie droższe od mieszkań do remontu, chociaż wliczając koszty odrębnego przeprowadzania remontu, niekiedy należałoby nabyć mieszkanie już wyremontowane. Mieszkania na rynku wtórnym częstokroć są sprzedawane z całym lub szczątkowym umeblowaniem. Jeśli nabywamy swoje pierwsze mieszkanie, to w wielu przypadkach zdołamy nie posiadać dodatkowych funduszy na jego aranżację oraz umeblowanie.

mieszkanie z rynku wtórnego

Autor: Jeffrey Kontur
Źródło: http://www.flickr.com

Zakup mieszkania z wyposażeniem będzie więc dla nas sporo lepszą opcją, aniżeli zakup nowego, deweloperskiego mieszkania, które dopiero wypada urządzić. Zaletą mieszkań z rynku wtórnego jest również duża rozpiętość ofert. Niemało osób umieszcza oferty sprzedaży mieszkań w Sieci, na rozmaitych serwisach ogłoszeniowych. Takie mieszkanie zdołamy też kupić nadzwyczaj błyskawicznie, w związku z tym jeżeli zależy nam na czasie, ta alternatywa bezsprzecznie będzie dla nas najlepsza. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego można łatwiej negocjować cenę. Osoby, które potrzebują ekspresowo przekazać mieszkanie będą bardziej przychylne do obniżki ceny.

Czy pożądane byłoby zakupić mieszkanie z rynku wtórnego?
Tagi: