Nabywając nowe auto mamy w ramach gwarancji parę latek pewnego, niczym nie zmąconego użytkowania. Można więc sobie podróżować ile dusza zapragnie i na ile kieszeń pozwoli, swobodnie odwiedzać ciotkę w Gdańsku i siostrzeńca we Wrocławiu. Auto pozwala nam być bardziej ruchliwymi. Ale czasem taka cecha to nie tylko wygoda płynąca z posiadania samochodu lecz konieczność wynikająca z sytuacji życiowej, dająca nam nowe, dotychczas nieosiągalne możliwości.

Biały samochód

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Takim przypadkiem jest samochód dla osoby nie w pełni sprawnej ruchowo. W takim wypadku ma on o wiele większe znaczenie niż wyłącznie zapewnienie sobie komfortu. W wypadku dzieci niepełnosprawnych jest to po prostu koniecznością.

Zainteresował Cię nasz tekst? Zatem zachęcamy Cię – zajrzyj na następną stronę i dokonaj oceny (http://multitech-wroclaw.pl/realizacje/) naszych starań. W razie jakiś wątpliwości – pisz!

Trudno jest wozić publiczną komunikacją dziecko niepełnosprawne ruchowo na terapię bądź rehabilitację, zwłaszcza gdy terapia wymaga częstego korzystania z specjalistycznej aparatury medycznej. Częstokroć jest ona dostępna jedynie w dużych miastach, do których trzeba jakoś dojechać.

By w takich wypadkach pojazd spełniał swoje zadania jedną z bardziej istotnych rzeczy jest sprawność auta. Koniecznie są więc regularne wizyty w warsztacie w którym mechanik skontroluje jak też wyreguluje wszystko co trzeba. Wiemy wszak że współczesne auta są tak skomplikowane, że większość postępowań konserwacyjnych powinien wykonać mechanik (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/) samochodowy mający odpowiednią aparaturę diagnostyczną.

mechanik samochodowy
Naturalnie nie jedynie opiekunowie dzieci niepełnosprawnych powinni korzystać z tego rodzaju usługi. Co określoną liczbę przebytych kilometrów każdy samochód powinien zobaczyć mechanik. Jaki będzie to mechanik – z dużego serwisu czy mechanik samochodowy mający swój zakład w sąsiedztwie należy do kierowcy. Każde z tych podejść ma swoje minusy oraz plusy. Mianowicie atutem autoryzowanego serwisu będzie to, że mechanik samochodowy (jeśli trzeba będzie coś naprawić) przeprowadzi tą usługę używając podzespołów zalecanych przez producenta samochodu oraz w sposób przez niego wymagany, co ma szczególne znaczenie jeśli nasz ukochany samochodzik posiada jeszcze ważną gwarancję. Natomiast posiadający mały warsztat mechanik może zaoferować nam trochę niższe ceny. Powinien być jednakże naprawdę sprawdzony.
Gdy samochód jest nie tylko zbytkiem
Tagi: