Jest w nauce bardzo dużo terminów, które na pierwszy rzut oka będą wydawać się skomplikowane czy też wręcz niemożliwe do pojęcia. Jednym z przykładów może być właśnie obciążenie indukcyjne.

Wystarczy jednak odrobina czasu i chęci i będziemy mogli pojąć jak ono działa i czym tak właściwie jest.
silnik

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Zjawisko o jakim mówimy jest w istocie elementem obwodu elektrycznego, jaki wykorzystuje siłę magnetyczną aby wprawiać urządzenia czy też – (czytaj resztę pod adresem) silniki w ruch. Większość maszyn elektrycznych z jakimi mamy do czynienia można podzielić na te typu indukcyjnego a także redukcyjnego, w zależności od tego w jak absorbują oraz przetwarzają energię elektryczną- . Obiegi indukcyjne wykorzystywane są zazwyczaj w przemyśle ciężkim w dużych urządzeniach takich jak chociażby transformatory, elektro przekaźniki czy też wielkogabarytowe silniki działające na prąd.
Innym całkiem interesującym przykładem zagadnienia powiązanego z ogólnie rozumianą elektrycznością jest Load Bank. Jest to narzędzie służące do testowania niezawodności generatorów, UPS-ów czyli tak zwanych zasilaczy awaryjnych bądź też narzędzi chłodzenia w dużych serwerowniach i centrach baz danych. Urządzenie to jest więc niezwykle istotne jak również bardzo pomocne w diagnostyce oraz trosce o sprawne funkcjonowanie wyżej wspomnianych narzędzi- pomocne wskazówki.

Dlatego też niezwykle ważny jest dla dużej ilości firm tak zwany load bank testing, a więc proces sprawdzania i analizowania niezawodności mechanizmów jak i systemów przy wykorzystaniu potencjału opisywanego przez nas urządzenia. Tak oto będziemy w stanie uniknąć potencjalnych problemów, które wynikają z nagłych awarii w dostawie energii elektrycznej.
Parę terminów powiązanych z ogólnie pojętą elektrycznością
Tagi: