Czym bywają rury i blaszki kotłowe – do czego są stosowane? Nie masz pojęcia? Odczytaj nasz artykuł!
Blachy kotłowe to nic innego jak stalą z odpowiednimi „plusikami” (są to między innymi: krzem, aluminium, a także chrom), które powodują, że blacha ta bywa odporna na temperaturę (tak nazywana żaroodporna) a także składniki chemiczne spalin.

rury kotłowe

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Test haccp

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją różnego rodzaju gatunki tych blaszek typu: P 265 GH, P 295 GH, 16 Mo 3, 13 Cr Mo 4-5, a także 10 Cr Mo 9-10, a także parę innych. Posiadają różne grubości, które jest możliwość dostosować do pragnień nabywcy, jednakże muszą one wypełniać pewnego rodzaju normy o znakach pomiędzy innymi: EN 10028 a także tak nazywane ASTM (dawniej z anglika American Society for Testing and Materials, co na polski oznaczaznaczy: Amerykańskie Stowarzyszenie Badań oraz Materiałów).

Spoglądając na zaczynający akaPIT i porównując go z tytułem nastaje pytanie: co połącza blaszkę kotłową a rury kotłowe (bezszwowe)? A więc rury kotłowe tworzy się ze stali, która to jest uodporniona na wysokie stopnie gorąca oraz ciśnienie – innymi słowy: z tego samiutkiego co blachy kotłowe. Rury tego typu używane są do połączeń kawałków energetycznych, takich jak: kotły, przegrzewacze pary, przewody parowe oraz tak dalej.

Masz chęć poznać inny aspekt tej sprawy? Zobacz więcej porad na stronie – one na pewno rzucą nowe światło na omawiany temat.

Ich priorytetowy podzielenie to: węglowe a także stopowe (niskostopowe), a najbardziej często używanym gatunkiem bywają: St 35.8 I albo III, 15Mo3, P235GH TC1 albo TC2. Najbardziej tania rura (poznaj ofertę rur konstrukcyjnych) kotłowa rozpoczyna się od paru złotówek do nawet ponad trzystu złotych.

Ich różne typy daje możliwość wybrać dla siebiesamego siebie idealne kawałki, a więc nie zwlekaj dłużej – zajrzyj na internet, albo przetransportuj się do najbliższego sklepiku z kawałkami i zakup co Ci będzie potrzebne już w tej chwili!
Rury kotłowe, a blachy kotłowe – a więc, co je łączy, a co poróżnia
Tagi: