W każdym zakładzie, jak również w firmach transportowych są magazyny, w których trzymane są rozmaite konstrukcje czy towary przygotowane do dalszych czynności

Magazynowane są na przykład półwyroby, artykuły, towary spożywcze, narzędzia, itd.

hala magazynowa

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Przy planowaniu merytorycznym, powinno się wziąć pod uwagę przeznaczenie składów. Regały magazynowe przetwarzane z wykorzystaniem najwyższej technologii, odznaczają się szerokim wskaźnikiem bezpieczeństwa oraz trwałością. Poniektóre regały posiadają końce modułowe, co jest doskonałym wyjściem powiększenia magazynu w przyszłości. Regały do palet są najczęściej wykorzystywane do składowania palet. Umożliwiają planować przestrzeń magazynów przy optymalnym rozmieszczeniu regałów oraz skierować bezpieczny transport palet na przenośnikach. Regały półkowe są wykorzystywane do magazynowania produktów o niedużych gabarytach pakowane w kartony, paczki, pojemniki oraz – wypatrz promocje – luzem.

w magazynie

Autor: jaymarable
Źródło: http://www.flickr.com

Regały półkowe często pracują w charakterze przenośniki do kompletacji, których linia przebiega na długości rzędu regału rolkowego. Regały wspornikowe to rozstrzygnięcie przystosowane do magazynowania artykułów ponadgabarytowych, takich jak kanały, pręty, długie elementy kształtowe, walcowane, itd, jakie są ładowane w pakietach czy luzem. Przy użyciu przenośników produkt płynie trafia na regały magazynowe (takie jak: ). Przenośniki do transportu palet są w pełni zautomatyzowanymi liniami do transportu palet oraz ładunków tPrzenośniki – sprawdź promocje na przenośniki pantograficzne http://www.olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-roleczkowe/ -rzynki, opony, beczki oraz ładunki sztaplowane, itp. Tak jak planowanie, jak też produkcja przenośników następuje z zastosowaniem najnowszej technologi oraz są kompatybilne z dźwigami, obrotnicami i transferami narożnymi i innymi przyrządami pracującymi w magazynie.

Linie przewozowe projektowane są na rolkach, taśmach lub łańcuchach. Przenośniki mogą być przystosowane do zabudowy w regałach oraz do współpracy z narzędziami do działań magazynowych, między innymi kartoniarkami, wagami, paskarkami, zaklejarkami, drukarkami, oraz też ze skanerami kodów. Przenośniki rozciągane mają role gdy przebiega konieczność zmiany kierunku transferu ładunku oraz kiedy przenośnik przecina inną linie transportową. Przenośniki teleskopowe określone są do załadunku oraz rozładunku ładunków jednostkowych. Mają wybór pracy w dwóch kierunkach co wyklucza dźwiganie ręczne ładunku i zmniejsza czas załadunku bądź rozładunku.
Przenośniki i regały składowe dużej klasy z wykorzystaniem najnowszej technologii w całości zautomatyzowane powiększają wydajność pracy.
Tagi: