Nawet najlepsze przedsiębiorstwo czasami potrzebuje pomocy z zewnątrz. Szczególnie dziś, kiedy dla biznesu zbliżają się okropne czasy, gdyż z Zachodu płynie fala dekoniunktury. To chwila, gdy kompetentny konsulting potrafi uratować działalności życie.

Ta usługa polega na tym, że zewnętrzna agencja consultingowa deleguje do firmy grono konsultantów, którzy szczegółowo analizują sytuację rynkową działalności, a później proponują szefostwu potencjalne metody modernizacji.

biuro firmy

Autor: Kristin Nador
Źródło: http://www.flickr.com

Consulting może być przeprowadzany dla konkretnych wycinków funkcjonowania przedsiębiorstwa, np. przed dokonaniem jakiegoś większego działania biznesowego, takiego jak na przykład fuzja z drugą firmą. kompetentni konsultanci zewnętrzni potrafią powiedzieć managerom, jak należy ulepszyć pojedyncze elementy działalności, takie jak zarządzanie procesami .

Innym typem usług, które mogą wyciągnąć przedsiębiorstwo z zastoju, jest coaching. W tym wypadku firma doradcza wyznacza jednego specjalistę, który staje się mentorem dla kogoś z firmy.

Szara strefa

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Taki trener (zobacz traning partner) powinien mieć dyplom z takich miejsc, jak szkoła coachingu, by z powodzeniem wyszkolić twojego człowieka. Tak jak w powyższym przypadku, trener osobisty również rozpoczyna prace od zebrania materiałów badawczych – obserwuje człowieka przy jego zwykłych obowiązkach, takich jak na przykład zarządzanie zmianą, kolekcjonuje uwagi i tworzy wyczerpujący raport. Kolejnym zadaniem dla mentora jest prawdziwe przeprogramowanie pracownika – omówienie błędnych zachowań, zaprezentowanie korzystnych modyfikacji i wdrożenie ich w trakcie kilku tygodni pełnej poświęceń pracy.

Jeśli ten wpis cię przekonał, że twoje przedsiębiorstwo wymaga fachowego doradztwa outsourcingowego, poszukaj renomowanej agencji, która realizuje tego rodzaju usługi. Do Google wpisz frazę „szkolenia Kaizen”.

Consulting i szkolenia – rozwiązania, które mają na celu wsparcie prowadzonej przez ciebie firmy
Tagi: