Silosy do kukurydzy to przede wszystkim maszyny, które posiadają różnego rodzaju odsłony oraz mogą występować pod wieloma rolami, odsłaniając zarazem odmienne cechy, jak również i wygląd.

silosy lejowe

Autor: Maciej K
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest zapoznać się z nimi, by choćby w przyszłości posiadać na ich temat wiedzę. W szczególności ważna jest ona dla grup zajmujących się rynkiem rolnym.

Szczególnie popularne są silosy lejowe, których dno zostało zaprojektowane na wzór figury stożkowej (silosy lejowe).

Zaprezentowane przez nas wpisy zaciekawiły Cię tak bardzo, że masz ochotę na więcej. Zapraszamy więc do świeżej strony – po prostu naciśnij ten link.

To właśnie od niego wzięła się ich nazwa – podłoże bowiem pozwala na rozładowanie zboża równomiernie po całej powierzchni zbiornika. Silosy ów charakteryzują się przede wszystkim nader solidną konstelacją, a także mogą posłużyć przez wiele lat bez żadnych kłopotów. Producenci silosów tworzą je z najwyższą precyzją i skupieniem, tak, aby spełniały wszystkie normy bezpieczeństwa ze względu na osoby je obsługujące, a ich właściciele byli zadowoleni. Silosy lejowe są niezwykle stabilne, a dodatkowo można je z łatwością opróżnić w razie potrzeby. Można wyróżnić silosy do zboża, gdzie można bez problemu magazynować ziarno oraz nasiona, jak również silosy paszowe, przeznaczone między innymi do magazynowania śruta zbożowego dla zwierząt.

silosy płaskodenne

Autor: Aqua Mechanical
Źródło: http://www.flickr.com
Popularne są również silosy płaskodenne, których przeznaczeniem jest długookresowe magazynowanie (poznaj rfid w magazynie) zboża, kukurydzy i tym podobne (silos płaskodenny). Zbiorniki – w odróżnieniu od lejowych silosów – posiadają dach w kształcie stożka.

Można je montować zarówno indywidualnie, jak też i razem z bateriami silosów, które razem tworzą bazę magazynową. Powierzchnia ich jest w stanie pomieścić nawet kilkadziesiąt ton zboża. Charakteryzują się również wspaniałym systemem aktywnej wentylacji.
Różnego rodzaju silosy zbożowe
Tagi: