Obecnie bardzo powszechną praktyką jest hodowanie zwierząt w domu. Zwierzę takie można mieć z rozmaitych miejsc. Części osób przykładowo bardzo zależy na zdobyciu psa pojedynczej wybranej rasy, która im przypadła do gustu. Wówczas kupują zwierzę z hodowli. Psy rasowe rodowodowe zwykle są niezwykle drogim zakupem.

Duża liczba osób jednak decyduje się na to, by ich pupil brał udział w wystawach, lecz taki proceder zazwyczaj opłaca się jedynie w przypadku profesjonalnych hodowców. Innym pomysłem może być wzięcie zwierzęcia od rodziny lub

pies

Autor: Lorenzo Antares Tonacci
Źródło: http://www.flickr.com

ze schroniska. W miastach niejednokrotnie można spotkać bezpańskie zwierzęta, które potrzebują przygarnięcia i dużej troski. Najczęściej trafiają one do schronisk, w których z uwagi na przepełnienie niejednokrotnie nie mają zagwarantowanych dogodnych warunków. Przygarnięcie stworzenia z takiego miejsca jest dobrym uczynkiem, a w przyszłości daje korzyści w formie miłości i przywiązania ze strony psa.

Karmienie

W zajmowaniu się psem jedną z najważniejszych spraw jest odpowiednie karmienie. Wbrew temu, co propagują niektóre osoby, psa nie wolno karmić tym samym co ludzi. Pożywienie przeznaczone dla człowieka może być bowiem bardzo groźne dla zwierząt. Dlatego stosowanie specjalnych karm jest niezzykle ważne. Specjalny pojemnik na karmę dla psa pomoże w utrzymywaniu jej w dbrym porządku oraz

pies

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy

w świeżości na dłużej. Bardzo ważną kwestią jest również zachowywanie psich misek w czystości, co nie pozwala na rozwój bakterii. Oprócz tego miski takie powinny stać w możliwie cichym i spokojnym miejscu domu.

Pielęgnacja

Najbardziej istotne jest bez wątpienia utrzymywanie psa w dobrym zdrowiu i sprawdzanie tego poprzez regularne wizyty u lekarza. Oprócz tego niezwykle istotne są również kwestie wiążące się z pielęgnacją zwierzęcia. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku psów (porównaj ofertę na akcesoria dla psów sklep internetowy hunter) długowłosych, których sierść wymaga dokładnego czesania. Ponadto każde zwierzę raz na jakiś czas wymaga kąpieli. Wówczas trzeba zaopatrzyć się w dobrze dobrany szampon dla psa, który będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż użycie szamponów przeznaczonych dla ludzi.
Psy rasowe zwykle są niezwykle drogim zakupem
Tagi: