Z mikrofibry sporządza się dziś wiele wyrobów, od rajstop i bielizny, po dywaniki łazienkowe. Na rynku pojawiła się też pełna paleta ścierek, gałganków, czyścików w rozmaitych barwach i fakturach. Przeminęły epoki, kiedy do czyszczenia wozów wykorzystywało się starej podkoszulki z bawełny, bądź pieluchy tetrowej. Posiadamy daleko większy dobór, a skuteczność ścierek nowej generacji, jest znacznie wyższa.

myjnia

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Mikrowłókno jest bardzo chłonne, umie chłonąć siedmiokrotnie więcej wody, aniżeli samo waży, a przy tym nadzwyczaj szybko schnie. To rodzaj tworzywa z niewiarygodnie drobnych przędz poliestrowych i poliamidowych.

Ścierka z mikrofibry (zob. ) nie zostawia na wycieranej, lub wygładzanej powierzchni ani pasm ani kłaczków, jak inne ścierki. Mięciutka ściereczka nie zostawia również mikroskopijnych, niedostrzegalnych gołym okiem zarysowań, nawet na najdelikatniejszych powierzchniach. To niezwykle znacząca cecha przy myciu szyb i karoserii naszych aut. Idealnie przydaje się nie tylko do polerowania karoserii i szyb, lecz też do wytarcia kokpitów w środku samochodu.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to przejdź do kolejnego artykułu i czytaj informacje (https://www.polnet.pl/pl/silosy-zbozowe) o tym, co najbardziej Cię zajmuje.

Ściereczkę z mikrofibry powinno się nabyć, pamiętając jednak, by nie oszczędzać tu nazbyt, gdyż to artykuł i tak niezbyt kosztowny a niezmiernie solidny. Można nabyć komplety ściereczek z mikrofibry, jakie mieszczą szmatki o wielorakim zakresie miękkości i chłonności, określone do różnych nawierzchni (zobacz).

Ciekawią Cię różnego rodzaju bonusy (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-p%C5%82ytowe/mcr-silboard-systemy-p%C5%82yt-ogniochronnych/)? Jeżeli tak, to przekieruj się na podaną stronę i zweryfikuj, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Będziesz zaskoczony.

I chociaż ten barwny fragment materiału nie posprząta za nas samochodu, trochę nam tę czynność ułatwi i nadgoni.

Dużo powierzchni polerujecie bez potrzeby wykorzystywania detergentów ani żadnych odrębnych środków syntetycznych. Wystarcza ciepła woda. Ręczników z mikrofibry można zresztą używać i na mokro i na sucho, zależnie od pucowanej przestrzeni.

Aby dobrze zadbać o własne auto, pora rozstać się się z gąbką, która w porowatych kącikach chowa ziarenka piachu, sprawiające charakterystyczne krągłe zarysowania. Zamiast niej lepiej ulokować kilkadziesiąt złotych w ręcznik z mikrofibry i prać go w pralce, po każdorazowym myciu. W takim przypadku mamy pełne przekonanie, że właściwie dbamy o nasz pojazd.

W jaki sposób najefektywniej konserwować pojazd
Tagi: