Kiedy zauważymy tira, to jesteśmy często zaskoczeni tym jak w rzeczywistości duże są to samochody. Takie ciężarówki są wykorzystywane w bardzo różnych sytuacjach. Sporo przedsiębiorstw potrzebuje ich, by mogły normalnie wywiązywać się ze swoich obowiązków. Ale nie są konieczne jedynie samochody ciężarowe, bo są niezbędni oczywiście też, a raczej w szczególności kierowcy.

TIR

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak, jeśli mowa o autach, to, kiedy potrzeba ich non-sto, bo profil naszej firmy tego wymaga, to musimy je kupić, bo wynajmowanie ich często mijałoby się z celem. Ale jak można się domyślić takie samochody ciężarowe są dość kosztowne, dlatego warto brać pod uwagę na używane ciągniki siodłowe. Jest sporo ofert w sieci, z których warto skorzystać. Oczywiście możemy też posłużyć się pocztą pantoflową i popytać w branży czy nie ktoś nie chciałby się pozbyć ciągnika siodłowego. Dobrze też posprawdzać ogłoszenia z przyczepami. Przez kupowanie używanego sprzętu da się faktycznie trochę zaoszczędzić, więc jeżeli poważnie myślimy o swojej firmie, to dobrze wziąć to pod uwagę.

Części do przyczepJeśli jesteśmy firmą, która swoje działania opiera na ciężarowych autach, to mamy również do kompletu przyczepy. A z przyczepami bywa różnie. Bywa, że wszystko jest w porządku, a czasem są niezbędne jakieś części do przyczep, żeby wszystko dobrze działało. Jeżeli chodzi o części do przyczep, to bardzo często potrzebne są amortyzatory czy bębny hamulcowe. Jak można się domyślić konieczne być również błotniki albo inne części. Jednak nie należy tego bagatelizować. To bardzo ważne, by (przyczepa gastronomiczna) okazała się sprawna, bo tylko tak towar może zostać dostarczony w odpowiednie miejsce bezpiecznie.

Sporo osób skupia się na sprawności ciągnika siodłowego i jak można się domyślić, to również jest ważne, ale tak samo istotne jest to żeby przyczepa była na chodzie. To prowadzi do tego, że kierowca będzie czuł się bezpiecznie. A bezpieczeństwo jest najistotniejsze. Jeśli prowadzimy przkładowo firmę spedycyjną to warto pamiętać, że jeżeli coś się stanie na trasie, to my za to również ponosimy odpowiedzialność identycznie jak osoba, która doprowadziła do danego wypadku.

Dlatego dobrze, żeby sprzęt miał wszystkie przeglądy i był w pełni sprawny. Nie można narażać życia i zdrowia ludzi, którzy dla nas pracują. Dlatego gdy kupujemy używane ciągniki siodłowe i przyczepy, to należy poddać je kontroli technicznej, mimo, że sprzedający przekazuje nam wszystkie niezbędne papiery.

Używane auta ciężarowe a także części do przyczep
Tagi: