Jednym z najbardziej istotnych pomieszczeń w obiektach użyteczności publicznej, jakie powinno być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, stanowi toaleta. To miejsce niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Tak więc konieczność likwidowania tych barier powinna być najzupełniej normalna dla każdego człowieka, ale niestety nie zawsze tak jest.

W dalszym ciągu niestety panuje pogląd, iż osoby niepełnosprawne to nieznaczny odsetek wszystkich osób, więc jakieś starania, jakie zmierzają do poprawy komfortu życia tego typu osób są bezzasadne. Może się zdawać, iż sprzymierzeńcem niepełnosprawnych musi być litera prawa. Gdyż przecież teoretycznie prawo budowlane wyraźnie zaznacza, aby tworzyć niezbędne warunki do skorzystania z obiektów użyteczności publicznejosobom niepełnosprawnym, a zwłaszcza tym, które poruszają się na wózkach inwalidzkich.

http://www.impeco.pl/

Autor: http://www.impeco.pl/
Źródło: http://www.impeco.pl/

Taka prawda, iż dla tego typu osób nawet dozownik na mydło w płynie powinien być położony w ten sposób, żeby nie było to problematyczne. Osoba zdrowa nawet nie wie w najmniejszym stopniu, jakie to problematyczne korzystać z tego rodzaju miejsc osobom niepełnosprawnym. Jednak z przestrzeganiem i egzekwowaniem prawa niestety jest różnorodnie, gdyż świadczy o tym obecny stan. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, a bardzo szybko natrafimy na takie przeszkody, bariery, jakie ograniczają dostępność takich obiektów, w tym niestety toalet publicznych.

Ciekawy artykuł? Zatem zachęcamy Cię, byś przeglądnął nowe informacje z www (http://www.lrg-lodz.pl/), którą dla Ciebie przygotowaliśmy. Kliknij proszę w poniższy link.

Co więcej, tego typu trudności zdarzają się nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również matkom z dziećmi.

Na przykład, przewijak (przewijak dziecięcy) niemowlęcy w toalecie publicznej to nie taka oczywistość, chociaż jak jest wiadome powinno być zupełnie odmiennie. Mimo że pojawiają się często właśnie tego typu toalety publiczne, w jakich są przewijaki, nadal nie jest to jednak norma, a tak to faktycznie powinno być. Produkty z artykułu: sprawdź ofertę

Może za jakiś czas dogonimy pod tym kątem kraje zachodniej Europy i nasze toalety publiczne będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, jak i będą wygodne i kompletne dla matek z pociechami. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie, gdyż to bardzo ważne, choć większość z nas nie czuje tego na co dzień. Jak mamy taką możliwość, przykładowo w zakresie decyzji o tego typu miejscach, to zawsze bądźmy na tak, to naprawdę konieczne dla normalnego funkcjonowania dla wielu z nas.
Jak powinny wyglądać toalety publiczne? Jakie powinno być tam wyposażenie? Jak powinny być dostosowane dla osób niepełnosprawnych? Czytaj artykuł
Tagi: