Przenośniki kubełkowe posiadają w dzisiejszych czasach zastosowanie w wielu rozlicznych branżach. Wykorzystuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym lub spożywczym. Przenośniki kubełkowe wykorzystuje się do pionowego przemieszczania materiałów ziarnistych i sypkich, niewątpliwie są one dużym ułatwieniem podczas każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego składa się podajnik kubełkowy i jaka jest jego reguła działania? Podajnik kubełkowy składa się z tak zwanych segmentów rurowych, jakie są związane za sprawą specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych cechują się prostokątnym przekrojem. Ilość segmentów rurowych wykorzystywanych w podajnikach jest przeróżna, gdyż zależy od konkretnych czynników, takich jak na przykład wysokość podnoszenia.

W obrębie segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, jakie poruszają się precyzyjnie z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, jaki realizowany jest z odpornego i silnego materiału. Niezmiernie istotne jest to, żeby materiał ten był mocny na rozciągnie, dlatego w większości wypadków do podajników kubełkowych stosuje się materiał wieloprzekładowy, jaki charakteryzuje się nadzwyczaj sporą trwałością – od EP630 do EP800. Jak już nadmieniliśmy wcześniej za pomocą podajników kubełkowych możliwe jest transportowanie rozlicznego rodzaju materiałów przez kubełkowe przenośniki – polub nasz profil przenośniki nożycowe -.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt i rozmiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest prosty, szybki oraz także bezpieczny transport towarów. Kubełki są realizowane z materiałów rozmaitych między innymi podczas ich produkcji wykorzystuje się takie materiały, jak stal tłoczona, poliamid, polietylen bądź wiele innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są wyśmienite i mocne w używaniu.

Poświęć chwilę i sprawdź tutaj (https://www.arapneumatik.pl/k-2-pneumatyka-parker) analogiczne informacje na ten temat – one na pewno Cię zaciekawią, zatem nie czekaj za długo:)

W Internecie zdołasz obecnie znaleźć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, łatwo odkryjesz także ofertę wielu przeróżnych firm, jakie zajmują się realizacją tych urządzeń.

Podajniki kubełkowe – ich budowa, zastosowanie oraz zasada działania
Tagi: