Prawidłowa pielęgnacja cery oraz ciała jest rzeczywiście ważna, ale niestety często łatwo popełniamy błędy przy wyborze kosmetyków myjących a także pielęgnujących. Z tego więc względu nasza skóra może bardzo ucierpieć, więc jej stan mocno się pogorszy. Pamiętajmy więc o odpowiednim doborze kosmetyków, to jakiego rodzaju wybierzemy może być najbardziej istotne dla kondycji naszej skóry.

Nie chodzi jedynie o to, aby nabywać spore ilości kosmetyków i sięgać najczęściej po nowości, po cudowne specyfiki czy produkty z najwyższej półki. Najważniejsze, ażeby zatroszczyć się o produkty dopasowane do naszych potrzeb, czyli chemia do mycia musi być wybrana do stanu naszej skóry. Dzięki temu, iż dobieramy najlepsze preparaty można bardzo dobrze zatroszczyć się o swoje ciało oraz cerę. Stąd więc takie ważne, ażeby na początek sprawdzić, jakie są wymagania naszej skóry, jaki posiadamy typ skóry, czy jest ona bardzo wymagająca.

środki do mycia i pielęgnacji

Jak mamy trudność z definiowaniem takiej informacji, to warto wybrać się do kosmetyczki, jaka doradzi oraz pomoże dobrać najlepsze kosmetyki do danego rodzaju cery. Cera tłusta i trądzikowa jest z pewnością bardzo wymagająca. Powinniśmy zadbać o jej prawidłowe oczyszczanie, ale jednocześnie o nawilżanie. Wielu ludzi z cerą problematyczną oraz tłustą, skupia się jedynie na likwidowaniu zanieczyszczeń, nie pamiętając jednocześnie, że przecież ma ona potrzeby, jeśli chodzi o kwestie nawilżania i odżywiania. Nie powinniśmy o tym zapominać, ponieważ w przeciwnym razie będzie produkować jeszcze więcej sebum, żeby szybko odbudować warstwę ochronną. Tak więc w przypadku każdej cery należy stosować nawilżające kosmetyki, przypasowane idealnie pod kątem jej wymagań. Jak mówimy o cerze tłustej, to będą to lekkie kremy, które się bardzo szybko wchłaniają i nie zostawiają tłustej warstwy.

Zaś w przypadku suchej cery najlepiej używać kosmetyki nawilżające, jakie dają uczucie długotrwałego i dogłębnego nawilżenia, ale również ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, czy przed nadmierną utratą wilgoci. Tak dobrana chemia do mycia jak i pielęgnacji będzie najlepsza, nie będzie więc ryzyka, że nasza skóra będzie w gorszej kondycji – chemia do mycia). Bo tego przecież byśmy nie chcieli.
Jak dobierać najlepsze preparaty do mycia oraz pielęgnacji? O jakich sprawach pamiętać, co jest najważniejsze?
Tagi: