W domenie motoryzacyjnej, przemysłowej czy maszynowej niezwykle ważne są produkty, które tworzone są techniką obróbki cieplnej. Elementy do konstrukcji zazwyczaj nie mogą być przetworzone inną techniką niż poprzez wyżarzanie].

Odlewy

Źródło: www.alwro.com.pl

Wyżarzanie to metoda, dzięki, której materiał nagrzewany jest do właściwej temperatury, po czym następuje stopniowe jego wystudzanie. Te zabiegi sprawiają, iż produkt żeliwny praktycznie równa się ze stanem równowagi. Tego typu obróbka cieplna metali stosowana jest w różnorodnych temperaturach. Wyróżnia się między innymi wyżarzanie, jakie ujednorodnia materiał. Nagrzewanie występuje pomiędzy 1000 a 1200 stopni. Kolejnym jest wyżarzanie zupełne. Jest to grzanie pomiędzy 30 a 50 stopni celem zmniejszenia sztywności materiału. Rodzajów wyżarzań jest wiele i każdy z nich ma inne zastosowanie.

Takiego typu systemami zajmują się profesjonalne odlewnie. Na obszarze kraju jest ich kilka. Proponują najczęściejodlewy (hiperłącze do serwisu)iane odlewy z metali żelaznych, ale dzięki innowacyjnym technologiom za pomocą ciśnienia w ofercie są też odlewy z tworzyw nieżelaznych jak na przykład stopy miedzi czy aluOdlewnie (odlewnictwo Alwro)

Odlewnie w Polsce posiadają swoich nabywców nie tylko na terenie kraju, ale też we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dotarcie do nich stało się możliwe dzięki należytej jakości proponowanych produktów oraz atrakcyjnej historii przedsiębiorstw oferujących odlewanie ciśnieniowe. Także liczne nagrody i uzyskane [TAG=certyfikaty dały nie tylko rozsławić się na rynku w Europie, ale również doprowadziły do długofalowej, nadal rozwijającej się współpracy.

Polskie przedsiębiorstwa tej dziedziny zasłynęły z produkcji najlepszej jakości wyrobów, kolejnym walorem są często nowatorskie, własne technologie, które zostają chronione prawnie. Coraz częściej też firmy trudniące się tego typu produkcją tworzą procesy wytwórcze zwracając uwagę na ochronę środowiska, stając się dzięki temu aktywnym działaczem na rzecz ekologii.

Aby odlewnie wciąż mogły być modernizowane powstały liczne Stowarzyszenia rozpowszechniające ich działania na obszarze Unii Europejskiej. To one przecież zapewniają odpowiednią promocję producentów.

Źródło: Alwro S. A.
Sukces krajowych odlewni
Tagi: