Użycie metali nierdzewnych jest nadzwyczaj szerokie: od przemysłu ciężkiego oraz produkcji energii do mechaniki precyzyjnej oraz elektroniki. W Europie typowe dziedziny kluczowych użyć to branża budowlana oraz architektura, sektor spożywczy, ochrona przyrody, sprzęt AGD, sektor chemiczny, sektor papierniczy, przemysł farmaceutyczny, produkcja energii a także sektor samochodowy.

lina nierdzewna

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Stal nierdzewna była wynaleziona w 1912 roku, jednak musiało minąć niemal 100 lat, żeby została “zauważona” w budownictwie oraz architekturze. To materiał wyjątkowo mocny i praktyczny, a jednocześnie szlachetny i szykowny. Wskutek zróżnicowania gatunków oraz (serwis internetowy) odmian nawierzchni a także szerokiej palecie produktów, jest ona w stanie spełnić najbardziej wyrafinowane wymagania stawiane półproduktom budowlanym i wykończeniowym przez architektów oraz dekoratorów pomieszczeń.

Jeżeli zafascynował Cię omawiany temat, to odsyłam do www (http://rfid.zone/oferta/) – w tamtym miejscu znajdziesz ciekawe dane, które są skrupulatnym omówieniem tego zagadnienia.

Osłony kolumn, fragmenty oprzyrządowania basenów, balustrady, windy (kabiny), to tylko parę przykładów spożytkowania stali nierdzewnej w budownictwie. Wyjątkowo często w ostatnim czasie zestawia się ją z drzewem bądź szkłem.

Obok nadzwyczaj wysokiej odporności na korozję, do atutów stali nierdzewnej zaliczyć

liny nierdzewne

Autor: Ryan Summers
Źródło: http://www.flickr.com

trzeba między innymi: szeroki wachlarz dostępnych produktów i wyrobów hutniczych (np. karoseria, rury, pręty, płaskowniki, liny nierdzewne), ogromny wybór wariantów powierzchni (od szlifowanych, poprzez lustrzane, z wzorkami tłoczonymi czy trawionymi, kończąc na powierzchniach koloryzowanych), mnogość osiągalnych gatunków o rozmaitych właściwościach, łatwość modelowania obróbki oraz łączenia, solidność i sztywność półproduktu, małą rozszerzalność cieplną, wysoką temperaturę stapiania, bez porównania większą wytrzymałość stali nierdzewnej w odniesieniu do pozostałych materiałów wykończeniowych – Metflix.

Obok produktów szklanych i poniektórych półproduktów sztucznych, stal nierdzewna jest dzisiaj jednym z nielicznych tworzyw, który jest zatwierdzony jako materiał do wykonywania wyposażenia do przechowywania, przetwórstwa oraz przewozu żywności. Wysokie wymagania w zakresie czystości, toksyczności, efektywności, a nawet wzornictwa, to reguła w przemyśle spożywczym. Wymogi odnośnie jakości końcowych produktów są ogromnie wysokie, tak na etapie źródeł surowca, przez tok przetwórczy oraz kończąc na nas, konsumencie.

Przeznaczenie stali nierdzewnych
Tagi: