Utrzymywanie w czystości dużych pomieszczeń zawsze daje wiele kłopotów. Popatrzmy na przykład na hotel. Wiele pomieszczeń, dziesiątki metrów korytarzy, wielkie sale jadalne. Czyszczenie takiego metrażu potrzebuje pracy wieloosobowego personelu, który musi być bez przerwy czymś zajęty. Na dodatek trzeba zamówić sporo urządzeń – co najmniej dziesięć markowych odkurzaczy. Odkurzacze od czasu do czasu się psują, zatem wydatki się zwiększają. Koszty za elektryczność mogą przyprawić o zawroty głowy każdego. Jakie jest więc trafniejsze rozwiązanie? Odpowiedź jest jasna: odkurzacze centralne.

taras

Autor: Lange Łukaszuk
Źródło: Lange Łukaszuk

Centralny odkurzacz (opinie na nasz temat) wbudowuje się najczęściej w dolnych rejonach budynku. Jest to serce całego urządzenia, miejsce, gdzie zasysane są wszystkie zanieczyszczenie. Kolejną częścią instalacji są rury, które należy wbudować w ściany i podłogi wszystkich pokojów. Są one odpowiedzialne za dostarczanie zanieczyszczeń do wielkiego zasobnika w podziemiach. Ostatnim segmentem są punkty wciągające, które zasysają zanieczyszczenia z całego pokoju.

odkurzacz przemysłowy

Autor: Starmix
Źródło: Starmix

Wybierając odkurzacze centralne, powinno się wynająć robotników, którzy dobrze zamontują system kompleksowej maszynerii w pomieszczeniach. Szczególnie istotne jest odpowiednie rozlokowanie punktów ssących, tak, aby mogły gromadzić zanieczyszczenia z całego pomieszczenia.

Olbrzymim atutem, jaki wykazuje centralne odkurzanie, jest technologia, która umożliwia wyrzucanie zakurzonego powietrza poza pokój. To sprawia, że wszystkie chmury kurzu i niekorzystne alergeny (to świetna informacja dla gości przybytku, którzy cierpią na wszelkie uczulenia) są wydmuchiwane z pomieszczenia. W wypadku ręcznych odkurzaczu wielka część wciągniętego powietrza wędruje z powrotem do pokoju.

odkurzacz centralny

Inną znaczącą zaletą jest wygoda użycia. Przede wszystkim, odkurzacze centralne są proste w obsłudze i nie wymagają ciągłej konserwacji, jak normalne odkurzacze. Idąc dalej, ich siła ssąca nie obniża się w trakcie lat eksploatacji. Po trzecie, jeżeli umieścimy centralny odkurzacz – adres tej strony – na przykład w piwnicy, posiadamy pewność, że hałas jego pracy nie będzie nikomu wadził.

Pozostaje tylko wpisać w wyszukiwarce na przykład „odkurzacze centralne we Wrocławiu”, wybrać model i sprawdź jego zalety.

Efektywność odkurzania centralnego
Tagi: