Używanie lampek reflektorowych, zasilanych nawet dwiema żarówkami LED, o mocy, która nie przekracza czterdziestu Wattów zmniejsza wyraźnie użycie prądu. W sytuacji, kiedy konsumpcyjny styl życia bardziej bije po kieszeni, jednym z odczuwalnych wydatków stają się eksploatowane coraz mocniej domowe media.

Kiedy wybieramy oświetlenia wzbogacone przez zasilacz LED nie tylko zaoszczędzimy, ale tworzymy urok w pomieszczeniu . Stylizowane na pomieszczenie służbowe i sale konferencyjne, lampy reflektorowe można wybrać w kilku konfiguracjach. Najmniej wymagający rodzaj oświetlacza i taśmy wymaga się do podświetlenia wyłącznie dekoracyjnego, w którym głównym zamiarem jest wieczorowa ekspozycja półek, czy książek. Innego typu zasilacz LED powinniśmy wybrać, gdy chcemy w wyraźny sposób podkreślić nasze dekoracje (które generują nawet 3x silniejsze światło). Inny zamiennik użyjemy do pomieszczenia, gdzie chcemy czytać, bez użycia jednolitej lampy sufitowej.

żarówki LED

Autor: Artemas Liu
Źródło: http://www.flickr.com

Żarówki LED nie muszą wcale zrujnować naszego budżetu poprzez rosnące zużycie energii. Znając elementarne zasady liczenia mocy w lampach oraz doboru do nich odpowiedniego zasilacza nie musimy pytać się eksperta w zakresie oświetleń. Możemy skorzystać z pomocy znajomych, lub członka rodziny, kogoś kto nazywany jest złotą rączką. Po wszystkim pozostaje cieszenie się warunkami, które stworzyliśmy dzięki reflektorom LED i dogranego do nich zasilacza.

Decydując się na oświetlenie o charakterze ekspozycyjno-dekoracyjnym warto zaopatrzyć się w zasilacz o większej mocy (wyrażanej w amperach). Przy klasycznych lampkach pobór mocy prądu jest określane wartościami najsłabszego wyświetlacza, nie ma podobnych rozgraniczeń przy ustalaniumaksymalnej mocy.

Jeśli potrzebne Ci nowe miejsce, z którego zamierzasz czerpać dane, to zalecamy to źródło (http://www.abimeble.pl/wykladziny-obiektowe/). Znajdziesz tam dużo publikacji na analizowany tutaj temat.

Z tą drugą wiążą się naturalnie większe koszty (zobacz tutaj). Do obliczenia mocy poboru lampek wystarczy prosta matematyka – pomnożenie liczby żarówek LED (przy dekoracyjnym oświetleniu, z dodatkowymi reflektorkami) przez moc generowaną przez jedną z nich. Wynik da nam iloczyn będący wynikiem wyrażanym w miliamperach lub woltach. Wystarczy, iż zasilacz LED jaki trzeba kupić będzie równy lub większy od mocy wszystkich żarówek razem liczonych.

Zasilacz LED – jak go wybrać, czego możemy się (nie) bać?
Tagi: