Psy, choć dla wielu ludzi stanowią dobrą otuchę i ochronę, potrafią w ogrodzie być prawdziwym udręczeniem. Niekiedy zwykły proces tresury psa może okazać się niewystarczający i wpuszczanie psa do ogrodu lub przed domem może skutkować pogryzionymi krzewami, rozgniecionymi kwiatami, zerwaną siatką lub nawet atakiem na sąsiada.

Ponadto pewne psy mają też skłonność do ucieczki, przykładowo w trakcie rui albo po przestraszeniu fajerwerkami 31. grudnia.

Jak zabezpieczyć się przed tymi niepożądanymi zdarzeniami? W dzisiejszych czasach są na to proste , a także wyjątkowo skuteczne sposoby – niewątpliwie zalicza się do nich niewidoczne ogrodzenie dla psa (także pod nazwą elektryczny kojec), jakie jest metodą zupełnie niegroźną i nie naraża psa na wielki stres.

pies pływający w wodzie

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zasada funkcjonowania tego kojca jest zbliżona do elektrycznego pastucha, lecz jej funkcjonowanie jest o wiele łagodniejsze i skupiające się tylko na psie. Opiera się na wstawieniu odpowiedniego kabla na chroniony przed pupilem teren, zainstalowaniu nadajnika , a także zakładaniu psu elektronicznej obroży . Przewód, zależnie od możliwości i preferencji właścicieli, może po prostu leżeć na ziemi lub być łagodnie zakopany, żeby nie psuł estetyki ogrodu.

Jeśli taka tematyka Cię istotnie intryguje, to bez zwłoki kliknij tu – to niezwykle użyteczna treść, która także Cię zaciekawi!

W chwili, gdy pupil przekracza dozwoloną granicę, proste oprogramowanie sprawia, że słyszy on z obroży ostrzegawczy dźwięk. Najczęściej starczy to do odstraszenia psa przed dalszą eskapadą. Jednak jeśli pies mimo to kontynuuje przekraczanie granicy, obroża uwalnia słaby impuls wywołujący krótkotrwałe napięcie mięśni zwierzęcia. Dzięki temu pies uczy się bezpiecznie wyznaczonych mu granic bez wystawiania go przy tym na duży stres. Dlatego też niewidoczne ogrodzenie dla psa często już po kilku miesiącach może zostać zdjęte, ponieważ psy – jako obdarzone inteligencją zwierzęta – dowiadują się, co im jest dozwolone.

Podobne rozwiązania są używane w różnorodnych miejscach (jak przykładowo nowoczesne farmy) w celu uchronienia zwierząt gospodarskich – przykładowo bydła (http://aquablendpolska.com/) – przed ucieczką bądź zbłąkaniem się w trakcie wypasu bez wystawiania ich na duże nieprzyjemności.

Niewidoczne ogrodzenie dla psa, zwłaszcza atestowane, jest co prawda sporym wydatkiem, ale odpłaca się ono w postaci pięknego ogrodu, spokojnych sąsiadów i radosnego pupila, który może bawić się po wyznaczonym terenie bez bycia uwięzionym na sznurze. Bezpieczniej zakupić takie elektryczne kojce, które są markowe i rekomendowane przed doświadczonych hodowców albo właścicieli psów – wówczas można być pewnym, że wszystko będzie wykonane doskonale . Często można znaleźć dobrej jakości ogrodzenia w niebywale przystępnych cenach – z tego względu warto szukać ofert na stronach internetowych.

Jak ochronić psy przed ucieczką, a ogród przed zniszczeniem
Tagi: