Laboratorium to miejsce, jakie niewątpliwie musi być urządzone w fachowy sprzęt laboratoryjny, który umożliwi banalne i skrupulatne wykonanie rozlicznych badań i uzyskanie dokładnych efektów. W laboratorium zdołamy znaleźć naprawdę różnorodne wyposażenie, od zwykłych fiolek czy też próbówek po pompy próżniowe.

Laboratorium

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
PompaPompa – przejdź dalej – próżniowa to urządzenie używane do likwidowania gazów w zamkniętej przestrzeni. Pompy próżniowe możemy podzielić ze względu na rodzaj ich funkcjonowania, wśród różnorodnych modeli pomp próżniowych odróżniamy więc pompy strumieniowe, objętościowe, pompy molekularne albo jonowe, na dodatek wyróżnia się również pompy jonowo magnetyczne i jonowo sorpcyjne. Pompy charakteryzują się wieloma ogromnie znaczącymi parametrami, pośród tych najważniejszych zdołamy odszukać ich wydajność, szybkość pompowania i także ciśnienie końcowe. Ogromnie ważkim parametrem w pompach próżniowych jest też maksymalne ciśnienie, jakie zdoła być na jej wylocie, w związku z tym pompy możemy też podzielić na pompy, jakie potrzebują otrzymania próżni wstępnej oraz także na pompy, które mogą pracować przy ciśnieniu atmosferycznym.

wyposażenie labolatrium

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Pompy próżniowe zdołamy także sklasyfikować ze względu na ich metodę działania.

Poszukujesz nietuzinkowego artykułu, który omawia przydatne sprawy? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, gdyż niechybnie Ci się przyda. Naprawdę zalecam ten artykuł!

Wyróżniamy ogromnie wiele różnych pomp próżniowych, takich jak na przykład pompy obrotowe, pośród których znajdują się w szczególności pompy suwakowe albo molekularne; pompy z medium porywającym, takie jak pompy dyfuzyjne albo strumieniowe; na dodatek na rynku znajdują się również pompy pułapkowe (jonowe, sublimacyjne itp.) oraz pompy kondensacyjne – . Poszczególne typy pomp mogą pracować w określonych próżniach, przykładowo pompy dyfuzyjne rtęciowe i olejowe mogą pracować w próżni bardzo wysokiej oraz wysokiej, natomiast w próżni średniej i małej możemy użyć na przykład pomp rotacyjnych jednostopniowych albo także pomp absorpcyjnych. Kupując pompy próżniowe do laboratorium naturalnie wskazane jest wybierać tylko markowe oraz oryginalne pompy, jakie znakomicie sprawdzą się w swojej roli.

Jakościowe pompy próżniowe w wyposażeniu laboratoryjnym
Tagi: