Gdy posiadamy do cięcia jakiś twardy materiał, wtedy może pojawić się problem. Różnych rzeczy nie uda się pociąć nożyczkami albo nawet specjalnymi nożami. Z tego powodu tak popularne jest wycinanie laserowe. Laser wykorzystuje się przy cięciu stali.

liny stalowe

Autor: Tekniska museet
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwala na wycięcie precyzyjnie określonego kształtu, a to oznacza bardzo ogromne udogodnienie dla tych, którzy wcześniej różnymi innymi – nie zawsze skutecznymi sposobami – byli zmuszeni trudzić się przy cięciu (zobacz cięcie laserowe) trudnych materiałów. Dzięki laserowi działania są szybsze i jakość otrzymywanych materiałów jest o niebo lepsza, niż gdy wykorzystuje się jakieś inne, bardziej tradycyjne sposoby. M.in., z tego powodu wycinanie laserowe jest tak popularne w wielu dziedzinach.

Strumień wody posiada ogromną moc

Na sto procent część ludzi wie, że dzięki laserowi możemy pociąć we właściwy sposób różnego rodzaju materiał i nie mówimy tu o tkaninie a raczej o materiałach, które są rzeczywiście trudne do cięcia. A poza możliwościami lasera ostatnio coraz popularniejsze jest cięcie (nasz serwis www) strumieniem wody. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie przy materiałach nierdzewnych. Np. nierdzewna stal może być tą metodą pocięta na odpowiednie kształty. Różnego typu blachy mogą zostać właśnie cięte strumieniem wody. Do tego czasu nie często spotykaliśmy na naszym rynku z tą metodą ale zmienia się to, tzn. coraz więcej przedsiębiorstw oferuje taką metodę cięcia materiałów.

śrubki ze stali nierdzewnej

Autor: Jonathan Stonehouse
Źródło: http://www.flickr.com
Największą zaletą tej metody jest brak wpływu na właściwości ciętego materiału. Poza tym bardzo ważne jest to, że krawędzie w taki sposób wyciętych materiałów bardzo dobrze się prezentują. Zakłady kamieniarskie, gdzie obrabia się marmury, jak też inne kamienie ozdobne wykorzystuje się właśnie tę metodę. Dlatego jeżeli potrzebujemy cięcia marmuru, albo np. metalilub gumy to warto sprawdzić, czy jest jakaś firma w okolicy , która oferuje cięcie wodą. Dobrze zadzwonić do takiej firmy i spytać o szczegóły. Ceny są różne, w zależności od miasta, w którym szukamy takich usług, ale na pewno tego typu rozwiązanie jest warte swojej ceny. Tak, więc metoda cięcia strumieniem wody jest , którą wykorzystuje się od pewnego czasu, a teraz wykorzystuje się ją w różnych branżach.
Najbardziej precyzyjne wycinanie metali
Tagi: