Każdą studzienkę wykonaną na drodze powinny przykrywać włazy żeliwne. Wiele firm oferuje dziś asortyment tego typu, ale trzeba wiedzieć, w jaki sposób wybrać odpowiednie produkty, by spełniały określone wymagania.

Studzienka kanalizacyjna
Rzecz jasna włazy żeliwne różnią się swoim wyglądem. Dostępne są włazy prostokątne bądź te najbardziej popularne – okrągłe. Drugim elementem je rozróżniającym jest ich wymiar. Włazy muszą być dopasowane do właściwych parametrów, aby dokładnie zakrywały studzienkę. Średnica studni, jaką trzeba – klikaj – wymierzyć, nazywana jest wolnym prześwitem. Ważna jest też klasa obciążenia, gdyż nie przez wszystkie studzienki może przejeżdżać każdy pojazd.

Włazy produkowane są też z różnego rodzaju żeliwa, a szczególnie popularne jest żeliwo szare i sferoidalne. Należy podkreślić, iż żeliwo to jeden z najwytrzymalszych materiałów. Jest wysokiej klasy, dlatego jest niezwykle trwałe w użytkowaniu. Włazy z niego wykonane wyróżniają się wysoką precyzją wykonania. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że podnoszone są za pomocą 2 uchwytów, dzięki którym można dostać się do środka studzienki. Idealnie, jeśli posiadają podwójny zatrzask, jaki chroni je przed otworzeniem.

Nie czekaj: przejdź do serwisu (https://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/materialy-eksploatacyjne/folie-termokurczliwe/), żeby poznać dodatkowe fakty na prezentowany w tekście temat. Oczekujemy na twą opinię!

Po otworzeniu właz sam się blokuje, na ogół pod kątem 90 bądź 100 stopni. Wiele opisywanych włazów ma specjalną uszczelkę antydrganiową, co jest niesłychanie ważne we włazach umieszczonych na często uczęszczanych drogach. Decydując się na firmę, jaka posiada w ofercie niniejszy asortyment, warto jest zweryfikować czy ma uznanie na rynku. Nie każdy bowiem zakład oferuje naprawdę wysokiej jakości towary, o czym trzeba się przekonać, nim zrobimy zakupy. Trzeba zaznaczyć, iż włazy często mogą być zrobione na konkretne życzenie klienta. Zainteresowany nimi odbiorca musi tylko skontaktować się z pracownikami danej firmy, a wszystko zostanie sprawnie przeprowadzone. Autor:

Dzięki przedstawionym informacjom będziesz lepiej zorientowany w szczegółach odnośnie włazów żeliwnych. Jeśli prowadzisz firmę, na produkowanych włazach można nawet podać swoje logo, wszystko zależy od zakładu, w którym je zamówimy. Dlatego dobrze jest wcześniej rozeznać się w tego typu kwestiach, by nic nam nie umknęło oraz abyśmy wszystkiego się dowiedzieli.
Planujesz zakupić włazy żeliwne? Sprawdź, czym się różnią
Tagi: