Jest całe mnóstwo różnego rodzaju urządzeń, o których, na co dzień nawet nie myślimy, ba! , jest sporo takich urządzeń, o których nie mamy pojęcia. Należą do nich np. kompresory śrubowe, które dają możliwość dostarczenia powietrza sprzężonego we właściwej ilości. Na kolei pozwalają utrzymać odpowiednie ciśnienie m.in. w przewodach hamulcowych. Dawniej używano kompresorów tłokowych, były one jednak bardzo głośne i teraz korzysta się najczęściej z kompresorów śrubowych. Mechanizm jest prosty, przez wirowanie śrub zmniejsza się przestrzeń między nimi, a co za tym idzie tworzy się sprzężone powietrze.

licznik sprężarki powietrza

Autor: Laineema
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe, lepsze, bo nie poruszają się

W dzisiejszych czasach staramy się, żeby zmniejszyć gabaryty sprężarek. Szukamy kompaktowych rozwiązań, jak niemal w każdym biznesie. Z tego powodu sprężarki śrubowe zajmują coraz mniej miejsca. Dodatkowo, przez to, że nie są to sprężarki tłokowe nie wywołują one powstawania takich wibracji po włączeniu i w trakcie działania. Przez zastosowanie odpowiednich amortyzatorów sprężarka śrubowa jest nieruchoma i nie robi tak wiele hałasu. Te wydawać by się mogło cechy dla wielu są bardzo ważne. Wspominane tłokowe sprężarki zamieniono w kolejnictwie na kompresory śrubowe, podobnie zrobiono też w instalacjach przemysłowych. Sprężarki powietrza (więcej na ) to urządzenia bardzo przydatne. Czasem nawet widzieliśmy je w kotłowni, ale nie zwróciliśmy na nie większej uwagi.

Sprężarki używane są również w oczyszczalniach ścieków. Ogólnie są to narzędzia, które możemy wykorzystać w wielu miejscach i ludzie znający się na rzeczy pamiętają o tym, że istnieje taki sprzęt sprężarka śrubowa i gdy jest niezbędna zgłaszają się do producenta, by kupić taki sprzęt. A koszty sprężarek są różne, wszystko zależy od producenta i od tego, jakiej konkretnie sprężarki potrzebujemy. Dziś na rynku są firmy, które oferują sprzęt naprawdę wysokiej jakości w przystępnej ceni. Do tego mamy możliwość sterowania komputerowego taką sprężarką, co daje możliwość na pracę na właściwym poziomie.

Czy ten wpis był ciekawy, ale masz ochotę na kolejne? Pragniesz zobaczyć link referencyjny (http://mtm-cee.com/otwarcie-drugiej-hali-produkcyjnej/)? W takim razie namawiamy – należy tylko najechać myszką.

Dobrze przy zakupie zapytać o długość gwarancji. Na wstępie można odrzucić te firmy, które dają roczną gwarancję. Najlepiej wybrać sprężarkę z pięcioletnią gwarancją (więcej na ), bo w takim przypadku posiadamy pewność, że sprzęt jest rzeczywiście porządny.

Zaciekawił Cię nasz post? Więc kliknij w link do serwisu kolana stalowe i ciesz się następnymi tekstami. W razie pewnych wahań – pisz do nas.

Tak, więc na pewno czeka nas przeglądanie ofert, nie ma, co kupować pierwszej lepszej sprężarki.

Co warto poznać na temat niektórych maszynach przemysłowych?