Nachalność reklam bywa niekiedy gorsza niźli ich brak. Dlatego pracownicy agencji reklamowych oferują takie rozwiązania, które nie okażą się nazbyt denerwujące dla możliwych odbiorców. Jeśli przeglądamy internet, to zazwyczaj denerwują nas bez ustanku otwierające się okienka np. z propozycjami noclegów w górach.

Ta forma reklamy może w wybranych przypadkach przynieść więcej strat niż korzyści, bo przecież nie każdy chce bezustannie oglądać reklamy, zwłaszcza wtedy, kiedy nie planuje w najbliższym czasie wypadu w góry. Jak widzimy, w każdej dziedzinie gospodarki oczekujemy, aby w danej sytuacji przestrzegana była arystotelesowska reguła złotego środka.

reklama na autobusie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Reklama ciągle jest dość pozytywnie postrzegana przez członków społeczeństwa. Na przykład gazetki promocyjne, które każdy konsument jest w stanie zabrać ze stoliczka ustawionego w sąsiednim supermarkecie, cieszą się dużym wzięciem.

Opracowaliśmy dla Ciebie nowe zajmujące notki na interesujący Cię dział. Wejdź do nowego wpisu i czytaj wpis szafy warsztatowe.

Jednak nie w każdym przypadku taka forma reklamy się sprawdza. Spośród tych najkorzystniejszych znajduje się reklama w autobusie i innych środkach podmiejskiej komunikacji – MEDAS-MEDIA. Już od jakiegoś czasu pasażerowie mogą we wnętrzach pojazdów zobaczyć małe telewizorki, a na ich monitorach prezentowane są filmiki, które nakłaniają do zakupu określonego artykułu bądź do skorzystania z danej usługi.

reklama w autobusie

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com

Wyimaginujmy sobie studenta bądź pracownika piekarni, który codziennie dojeżdża na uczelnię albo do zakładu pracy autobusem, bo tak jest oszczędniej i szybciej. Kiedy przez dłuższy czas(zobacz fajka wodna sklep) pokonuje się ciągle jedną i tę samą drogę, to w końcu staje się ona tak monotonna, że każde jej uatrakcyjnienie bywa przyjmowane całkiem pozytywnie. I właśnie ten fakt sprawia, ze reklama w autobusie nie jest postrzegana jako uporczywa i szczególnie irytująca – MEDAS-MEDIA.

A co zazwyczaj bywa tematem filmików reklamowych? To już bywa uzależnione od profilu działalności firmy, która zleciła wyświetlanie spotu. W dużych miastach spostrzeżemy ofertę szkół policealnych i salonów odnowy biologicznej. Pojawiają się także praktyczne i zawsze niezbędne dla każdego obywatela informacje na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Taka forma reklamy w autobusach bywa też wykorzystywana przez mpk do przekazywania podróżnym obowiązujących promocji w cenach biletów za przejazd.
Jaką reklamę kupić, żeby dotrzeć do sporej liczby potencjalnych klientów i nie zniechęcić ich nachalnością przekazu
Tagi: