Aranżując swój dom stajemy przed wieloma pytaniami – czy wybrać zabudowę kuchenną, w którym pokoju urządzić sypialnię, a nawet co będzie dla nas bardziej wygodne, brodzik, a może jednak duża wanna? Takie tematy mnożą się każdego dnia, a my mamy coraz większy zamęt w głowie. Identycznie jest z salonem – chcielibyśmy, by był elegancki, a równocześnie praktyczny oraz przytulny. Na co wobec tego zwracać uwagę, by urządzić go z pomysłem?

fotel

Autor: Haydn Blackey
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko aranżacja salonu wymaga od nas skrupulatnego przemyślenia wszystkich kwestii. To tutaj bowiem spędzamy dużo czasu i zapraszamy gości, toteż chcielibyśmy, by prezentował się jak najlepiej – zobacz tutaj: . Najistotniejsze to zadecydować, na jaki styl się nastawiamy: nowoczesny, stawiający na minimalizm? Romantyczny, pełen wyjątkowych dodatków? A może w dawnym stylu, gdyż nigdzie nie czuliśmy się lepiej, niż w domu naszych dziadków. Jeżeli już wybierzemy, który motyw wolimy, pora wybrać meble wypoczynkowe. Zanim pójdziemy do sklepu, dokładnie zmierzmy posiadaną przestrzeń, by potem nie mieć trudności z wciśnięciem sofy pomiędzy szafę a stół.

Czyżbyś czuł chęć na więcej wpisów na powyższy temat? Zapraszamy w takim razie do kolejnej witryny – po prostu naciśnij to chesterfield meble i przenieś się do naszego serwisu.

Umiar zawsze się sprawdza. Dużo lepiej jest mieć mniej mebli, zachowując więcej przestrzeni, która będzie przydatna nie tylko w czasie imprez, lecz i zabaw z dzieciakami czy po prostu dla zwykłego komfortu życia. Zawalone mieszkania nikogo nie cieszą. Pamiętajmy też o jakości mebli. Powinniśmy zainwestować w solidną kanapę, która nie powyciera się po paru miesiącach używania oraz ładnie zrobiony stół bądź ławę, efektownie zdobiącą wnętrze. W sprawie ozdób również nie można podejmować nierozważnych wyborów.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś rzeczywiście bardzo przydatnego, sprawdź treść tej strony a z pewnością nie będziesz żałować.

Zastanówmy się czy mamy zamiar powiesić na ścianach zdjęcia naszej rodziny, a może zainwestować w obraz znanego malarza czy kupić rzeźbę, o jakiej od zawsze marzyliśmy. Nie musimy urządzać salonu jednego dnia, możemy na to przeznaczyć nawet kilka tygodni, aby wszystko było ze sobą doskonale zgrane.

Kanapa w salonie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Na koniec najistotniejsza reguła – to ty musisz czuć się komfortowo w swoim domu, toteż nie daj się namówić na meble albo dodatki, które nie współgrają z twoim stylem. W przeciwnym wypadku stale coś nie będzie ci pasować, a wydana gotówka pójdzie na marne, ponieważ bezustannie będziesz chciał coś zmieniać.
Urządzasz salon? Z naszymi radami pójdzie ci dużo łatwiej
Tagi: