Prince2 jest jedną z najbardziej cenionych metod zarządzania projektami. Zatrudniający poszukujący pracownika na stanowisko kierownicze niezwykle chętnie patrzą na kandydatów odznaczających się znajomością tego systemu. Jest on bardzo uniwersalny, udowodniono jego znaczną efektywność niezależnie od gałęzi biznesu w której się go stosuje.

nauka na szkoleniach

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

Metoda Prince2 musi być jednak używana w kontrolowanym środowisku. Znaczy to, że projekt powinien posiadać ustalony termin końcowy, a do jego wprowadzenia w życie zostały przydzielone odpowiednie środki finansowe, narzędzia, oraz adekwatna siła robocza.

Jak zdobyć certyfikat Prince2?

W paru miastach Polski oferowane są prince2 można jednak sobie przyswoić na własną rękę. Korzyścią z podjęcia szkolenia (zobacz dla menadżerów) z tego zakresu jest indywidualne podejście do wszystkich chcących zgłębić tę metodę, jak również szeroki dostęp do materiałów o charakterze edukacyjnym. Poza tym, każdy ośrodek oferujący szkolenia z tego zakresu musi posiadać zgodę konkretnego organu. Oferta edukacyjna powinna więc spełniać różnorodne wymagania.

Pełne przeszkolenie razem z pakietem materiałów edukacyjnych kosztuje około 2000 zł.

Te interesujące wiadomości posiadają swą kontynuację. Masz ochotę się z nią zaznajomić? Zatem idź do strony wypelnianie pitu online i tam ciesz się fascynującymi wątkami.

Szkolenie kończy się testem określającym znajomość metody kończący prince2 egzamin jest szczegółowy, a każdy uczestnik musi podpisać dokument, że do egzaminu przygotowywał się na akredytowanym szkoleniu, albo na własną rękę przy pomocy dodatków dydaktycznych.

Wszechstronność przyjętej metody

Metoda zarządzania Prince2, jak każda posiada swoje wady. Zarzuca się jej głównie dużą biurokratyzację projektu, co jest uciążliwe w przypadku zarządzania niedużym przedsięwzięciem. W celu osiągnięcia skuteczności na pożądanym poziomie niezbędne jest stosowanie się do każdego składnika metodyki.

Poza podanymi gorszymi stronami, jest to jedna z lepszych metod zarządzania stosowana w dzisiejszym biznesie. Pracodawcy skwapliwie przyjmują pracowników, którzy opanowali także pozostałe sposoby zarządzania projektami. Przyjmuje się, że najlepsza będzie znajomość trzech metod zarządzania. Poznanie takich metod jak Six sigma lub Scrum daje więc większe szanse na zatrudnienie.

Więcej informacji możesz znaleźć, gdy klikniesz w link: szkolenia na

Szkolenia i egzaminy z zarządzania projektami
Tagi: