Bardzo dużo obywateli Polski aktualnie wyjeżdża w poszukiwaniu zatrudnienia za granicę. Jednym z najczęściej wybieranych terenów jest Anglia. Obecnie w Anglii i Irlandii jest tak duża liczba Polaków, że są tam całe dzielnice, gdzie mieszkają wyłącznie Polacy. Ludzie wyjeżdżają w większości przypadków w nadziei na lepsze zarobki niż w Polsce. W wielu przypadkach faktycznie udaje się dostać korzystne zatrudnienie. Inną sprawą jest z kolei to, czy uda się jakąś część zarobków zachować i przywieźć z powrotem.

Wypadek

Autor: Contando Estrelas
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wiadomo, w Wielkiej Brytanii są kompletnie odmienne prawa niż w Polsce. Ma to miejsce także w przypadku przepisów regulujących kwestie zatrudnienia. Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii tak samo jak inni ulegają czasami wypadkom. Różnego typu niemiłe i niebezpieczne incydenty mogą mieć miejsce wszędzie. Jest dużo źródeł informacji, w których można uzyskać wiedzę w kwestii zachowania się w tego rodzaju przypadkach. Przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy „wypadek w pracy uk” uzyskuje się dużo rezultatów z witryn o charakterze poradników.

Przed wyruszeniem do pracy za granicę

Udając się do jakiegoś kraju w celu znalezienia pracy na pierwszym miejscu należy pamiętać, by zaznajomić się z wyprzedzeniem z obowiązującymi tam przepisami. Rzecz jasna nikt nie wymaga kompleksowej wiedzy na temat wszystkich praw. Rozsądnie jest jednak przeczytać przynajmniej te przepisy, które mają osobę wyjeżdżającą obowiązywać. Mowa tu przykładowo o prawie związanym z pracą, a także z różnego rodzaju odszkodowaniami. Powinno się to uczynić zwłaszcza w przypadku, gdy nie zna się języka w takim stopniu, by być w stanie samodzielnie dochodzić swoich praw na miejscu

Po wypadku

Gdy już zdarzy się wypadek w miejscu zatrudnienia, przede wszystkim nie należy tego ukrywać. Wiele osób nie przyznaje się do tego, że uległo urazowi, w wyniku czego później niełatwo jest uzyskać zadośćuczynienie. W sytuacji takich wypadków, które nie ograniczają zdolności do ruchu i porozumiewania się, należy najpierw poinformować kierownika.

Zagadujecie nas często o naszą kolejną stronę. Oto ona. Trzeba kliknąć w poniższy link i można zobaczyć tutaj kolejne interesujące wpisy.

Niezwykle istotne jest uzyskanie pomocy medycznej. Może to być pomocne nie tylko w wyzdrowieniu lub określeniu rodzaju urazu, ale także w uzyskaniu profesjonalnej opinii na temat skutków urazu. Odszkodowania Anglia zasądzane są stosunkowo często, zwłaszcza jeśli uraz powstaje w wyniku zaniedbania reguł bezpieczeństwa przez danego pracodawcę.

Wypadek w pracy w Wielkiej Brytanii
Tagi: