Pochodzisz z Polski? Mieszkasz w Anglii, Szkocji, Walii lub Irlandii Północnej? Ty, lub ktoś Ci bliski uległ tam wypadkowi? Jeśli odpowiedzi na każde z tych pytań brzmi TAK, ten tekst jest dla Ciebie. W czasie, kiedy tak wielu polskich obywateli decyduje się układać sobie życie, lub jedynie na nie zarabiać, za granicą, porady prawne w każdej kwestii z tym związanej są bardzo pożądane. Szczególnie jeżeli chodzi o otrzymywanie odszkodowań po wypadkach, które mogą przydarzyć się każdemu w pracy lub na drodze. Bo jak wiadomo wypadki się zdarzają, i to nierzadko.

Droga

Autor: Helena Jacoba
Źródło: http://www.flickr.com

Wypadek drogowy

Zawsze tam gdzie znajdują się ludzie i maszyny, zdarzają się także wypadki drogowe.

Jeśli będziesz zdania, że zawarte w tym artykule informacje są godne uwagi, sprawdź ponadto szczegóły w linku dofinansowanie. Odnajdziesz tam równie wartościowe dane.

Statystyki takich wydarzeń z roku na rok odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco niewielka liczba ofiar stara się o odszkodowanie za wypadek w Anglii. Ma to miejsce z różnych powodów, obcy kraj, język, różnice w regulacjach prawnych – wszystko to potęguje odczucie osamotnienia i „odpuszczenia” sobie starań o rekompensatę za wypadek drogowy w UK.

Dlatego też przede wszystkim dobrze jest poznać swoje prawa w tej kwestii, by wiedzieć na czym się stoi. Przede wszystkim, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to masz prawo starać się o rekompensatę pieniężną za poniesione obrażenia ciała bądź też straty materialne. Istotne jest też, by bezpośrednio po wypadku wykonać wymienione niżej czynności:

Pozyskać dane sprawcy oraz innych osób uczestniczących w zdarzeniu.więcej szczegółów w serwisie – (więcej informacji)Wyjątkowo ważny jest, poza imieniem i nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny auta.

Wypadek w pracy

Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Niezaprzeczalnie trzeba poprosić świadków zdarzenia o dane kontaktowe!!! Będą oni mogli poświadczyć przebieg wydarzeń, a także Twoją niewinność!!!Warto również zrobić dokumentację fotograficzną miejsca wypadku (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Musimy też zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni i zgłosić się do lekarza, aby zbadał oraz udokumentował poniesione obrażenia. Jeśli nie wiesz co dalej zrobić, dobrze jest się skontaktować z odpowiednią instytucją, która w naszym ojczystym języku wspomoże Cię poradą prawną oraz pomoże załatwić formalności.

Wypadek w pracy

Zatrudnienie dla Polaków w Anglii zazwyczaj jest związane z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj zatrudnienia niesie ze sobą wyjątkowo wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W Wielkiej Brytanii za wypadek przy pracy jest uznawana sytuacja, gdy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które spowodowane zostały podczas wykonywania obowiązków służbowych, tj. zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych bądź też podróży służbowych.

Miasto

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com

W takich sytuacjach możesz starać się o wypłatę odszkodowania trzeba jednak przygotować następujące informacje:- Sprecyzowaną datę i miejsce wypadku;- Prawdopodobne okoliczności i przebieg wypadku;- Dane osobowe oraz teleadresowe świadków;- Dokumentację fotograficzną (jeżeli to możliwe);- Zaświadczenie lekarza o obrażeniach oraz dokumentację rekonwalescencji albo rehabilitacji;

W dalszej części procesu uzyskiwania odszkodowania również dobrze jest nawiązać kontakt z odpowiednią instytucją.Gdzie szukać pomocy?

Nawet będąc w innym kraju masz możliwość nawiązać kontakt z odpowiednimi ludźmi, którzy wspomogą Cię swoją wiedzą. Gdzie ich szukać??? Najwłaściwiej jest użyć Internetu. Starczy wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, na przykład: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po kilku chwilach wyszukiwarka wyrzuci nam linki do portali odpowiednich instytucji, takich jak przykładowo Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.

Wypadek w Wielkiej Brytanii
Tagi: