Ciężarówki stworzono do pracy w ciężkich warunkach i ciągłego wykorzystywania. Po czasie jednak niektóre elementy się zużywają – hamulce, opony, amortyzatory i pozostałe części narażone na działanie sił dużo większych, niż w sytuacji aut osobowych. Awaria każdej z tych części w czasie jazdy może wiązać się z duża liczbą niedogodności czy czasami niebezpieczeństwem dla życia. Z tego powodu ważnym jest, żeby regularnie kontrolować stan auta ciężarowego w specjalistycznym warsztacie samochodowym, a przy sobie mieć zawsze numer do spółki zajmującej się holowaniem takich aut.

serwis mobilny TIR

Diagnostyka samochodowa jest niedrogim sposobem na utrzymanie auta w dobrym stanie. Niektóre usterki korzystniej wyeliminować wcześniej stadium, gdyż później mogą one nieść za sobą cały łańcuch innych usterek a co z tym związane – brak zarobku dla kierowcy przez czas pobytu samochodu w warsztacie.

Zainteresowałeś się owym zagadnieniem? Przeczytaj więc jeszcze dalej o tym wątku w kolejnym artykule, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Naprawa samochodów ciężarowych musi więc być traktowana przez wyspecjalizowanych kierowców jako ostateczność. Samochody ciężarowe są wyposażone w zaawansowane systemy elektroniczne i hydrauliczne, które powinno się właściwie konserwować. Warto szczególnie zadbać o stan systemów hamulcowych czy skrzyni biegów, która w tego typu samochodach jest bardzo skomplikowanym układem – awaria tego rodzaju podzespołów bywa kosztowna i związana jest z nieprzyjemnościami na trasie.

Praca kierowcy ciężarowego jest bardzo męcząca i nużąca, kierowcy którzy nie mają wystarczającej ilości odpoczynku tworzą znaczne zagrożenie na drodze. Wypadek może zdarzyć się jednak każdemu, także najostrożniejszemu kierowcy.

Jeżeli ten temat Cię zaciekawi, to zapewne zainteresuje Cię także nowa wiadomość (http://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/) na to zagadnienie, ponieważ też zawiera pasjonujące informacje.

W takim przypadku warto posiadać kontakt do firmy zajmującej się holowaniem samochodów ciężarowych. Nie każda firma zajmująca się pomocą drogową będzie bowiem w stanie zagwarantować tego rodzaju holowanie, tir wymaga wyspecjalizowanego pojazdu który będzie w stanie udźwignąć samochód z naczepą. Nie w każdym przypadku istnieją warunki do odczepienia naczepy, zaawansowany holownik powinien sobie jednak dać radę z taką sytuacją – tego typu operacje przeprowadza się na przykład przez zabezpieczenie samochodu, za którym dalej ciągnie się naczepa wykorzystując własne podwozie.

Obowiązki wiążące się z naprawą samochodów ciężarowych
Tagi: