Wycena nieruchomości to dobry zawód, gwarantujący dobre zarobki i znaczne możliwości rozwoju kariery. Rzeczoznawca majątkowy ma uprawnienia, by dokonywać wyceny nieruchomości, określać przydatność katastralną i pod hipotekę i opiniować występujące szkody. Może znaleźć pracę w różnorakich miejscach – od banków, przez urzędy publiczne, po przedsiębiorstwa i rolnictwo.

Zdobyć zawód rzeczoznawcy jednak jest dość trudno. rzeczoznawca majątkowy to fach kontrolowany, więc do jego uprawiania niezbędna jest licencja, a sposób i zakres wykonywania są określone ustawą. Właściwe

Nieruchomości

Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com

przepisy znajdziemy w art. 177 i 191 ustawy o gospodarce nieruchomościami . Pieczę nad wszystkim Minister Infrastruktury. Żeby otrzymać licencję, należy przejść przez studia magisterskie ekonomiczne, techniczne lub prawnicze. Zazwyczaj niezbędne jest również zaliczenie studium podyplomowego, oferowanego w wielu uczelniach. Nakaz ten znosi się, jeśli plan zwyczajnych studiów spełnia wymagane minima. Poza tym musisz zaliczyć praktykę w fachu.

Cały proces zamyka wymagający egzamin przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną. Przechodząc go dobrze, dostajemy licencję zawodową. Musimy pamiętać o prawnych zobowiązaniach, jakie nakłada na nas zawodowa wycena nieruchomości (przejdź do serwisu kgdm). Nasza ścieżka kariery znajdzie się pod stałą kontrolą Ministra Infrastruktury. Jak to się mawia: bez pracy nie ma kołaczy. Wybierając w tym roku studia, absolwencie liceum, zastanów się nad taką karierę zawodową.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, zobacz ten link – to naprawdę świetne opracowanie (https://abk.pl/kontakt/) tego tematu. Obowiązkowo to przeczytaj!

Liczne przeszkody z nawiązką zrekompensuje ci pewność, że nie zostaniesz kolejnym bezrobotnym magistrem.

Zawód: Rzeczoznawca
Tagi: