Każdy z nas posiada zapewne mnóstwo rzeczy w domu z tego tworzywa sztucznego. Zarówno w kuchni jak i w dowolnym pokoju. Mogą to być np. jakiekolwiek kubki, podstawki pod suszarkę czy też ociekacze do naczyń.
Ten materiał to plastik.

Na co dzień jesteśmy otaczani towarami z takiego tworzywa. Warto jednak wiedzieć, że są plastiki groźne dla zdrowia każdego człowieka oraz nie mogą one mieć kontaktu z żywnością. Jest to bardzo odporny produkt i niezwykle praktyczny. Na opakowaniach wykonanych z plastiku znajdują się informacje z jakiego tworzywa konkretnie były wykonane. Taka informacja ma formę znaku graficznego, jaka przedstawia 3 strzałki, które uformowane są jakby w trójkąt. W środku umieszczona jest cyfra od jednego do siedmiu. Każdej z takich cyfr jest przyporządkowany 1 typ plastiku.
chłodnictwo

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com
naprawa auta

Autor: Georgia National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z rodzajów jest politereftalan etylenu, jaki stosuje się do produkowania różnych opakowań czy jednorazowych talerzy. Produkuje się z niego również butelki na wodę mineralną. Należałoby powiedzieć, że takie opakowania nie powinny być jeszcze raz użyte nawet po dokładnym wymyciu. Tego typu opakowania nie mogą być też wystawiane na kontakt z promieniami ultrafioletowymi. Butelki na wodę mogą być trzymane w temperaturze do 15 st. C. Polichlorek winylu z kolei używany jest do produkowania m.in.

Materiał analizujący taką sprawę jest niezwykle wnikliwy, jednak dobrze byłoby sprawdzić to pod innym kątem. My zalecamy to opracowanie (http://www.arapneumatik.pl/k-11-zawory-kulowe).

folii. W procesie spalania wydziela on jednak toksyczne substancje niebezpieczne dla ludzi.

Do powtórnego użycia mogą posłużyć wyłącznie opakowania wyprodukowane z surowców, które oznaczone są cyframi dwa oraz pięć. Plastik doskonale nadaje się do powtórnego przetwarzania.

Jeżeli chcesz poznać studiowany w tym artykule temat, to kliknij tutaj oraz zdobądź użyteczne info (http://www.stojakireklamowe.pl/stojak-informacyjny-sp-16a4.html) również w podobnym serwisie.

Dla przykładu coś, co w przeszłości było plastikowym talerzem, dzisiaj mogłoby zostać ociekaczem na naczynia.

Z jakiego powodu w każdym wypadku trzeba czytać informacje zamieszczone na pojemnikach plastikowych?
Tagi: