Do monitoringu poprawnego działania kotłowni gazowych wykorzystuje się specjalne urządzenia do wykrywania ewentualnej obecności w atmosferze gazów palnych albo różnych toksycznych mieszanek.

Mogą one nie tylko wykrywać ich obecność, ale także wykonywać niezbędne pomiary zawartości tych mieszanek.
serwis picogaz

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z tego typu urządzeń jest model PicoGaz, jednak ze względu na zastosowaną w nim technologię robienia pomiarów nie zaleca się go wykorzystywać w celu monitorowania innego rodzaju obiektów. Jego budowa oparta jest na technologii wykorzystującej mikroprocesory co sprawia, że jest urządzeniem dosyć podatnym na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli wydarzy się jakakolwiek usterka oraz okaże się potrzebny serwis PicoGaz jest bardzo popularnym modelem oraz z jego regeneracją nie powinno być najmniejszych problemów.

Czy ten wątek Cię zaciekawi? Zobacz także na pomocne wskazówki (https://libeli.pl/etykiety-logistyczne-i-zabezpieczajace/) posiadające równie istotne informacje, które niewątpliwie całkowicie Cię wciągną.

Poprawne funkcjonowanie tego czujnika polega na wydawaniu delikatnego sygnału prądowego o mocy 4-20 mA. W taki sposób możliwe jest szybkie wykrywanie zmian stężenia czy też detekcja ewentualnych uszkodzeń linii (w postaci zwarć albo przerwań). Poza tym możliwa jest także kontrola sygnału przy wykorzystaniu właściwej jednostki centralnej, w której można poddać wyniki pomiarów dalszej obróbce. Czujniki te mogą też wykrywać i sygnalizować stan uszkodzenia czujnika.

płótno - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną proponowaną przez to narzędzie funkcją jest informowanie o konieczności rekalibracji czujnika. Usługa ta powinna być przeprowadzana regularne, zatem serwis tego czujnika jest konieczny do zachowania bezpieczeństwa. Tyczy się to wszystkich typów czujników PicoGaz, czyli sprzętów do wykrywania gazu ziemnego, płynnego i czadu.

Serwis urządzenia polega na ogólnej diagnostyce poprawności działania sensora oraz jego kalibracji. Usługę tę wykonują specjalizujące się w tym podmioty, które mają odpowiednie doświadczenie oraz niezbędne urządzenia kontrolne.
Do czego służą czujniki PicoGaz oraz na czym polega ich serwisowanie?
Tagi: