Może czasami ciężko w to uwierzyć, ale aż jedną trzecią życia przeznaczamy na sen. Choć noworodki mogą przesypiać prawie całą dobę, to im maluszek starszy, tym mniejsza ilość snu potrzebuje.

promocja

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakowoż nie tylko chodzi o to, ile śpimy, lecz także na czym oraz pod czym śpi nasze dziecko. Wybierając więc łóżeczko dla dziecka trzeba również pamiętać o doborze odpowiedniej pościeli.
pościel dla dzieci

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jaka więc powinna być pościel dla dzieci? To oczywiście zależy od wieku, gdyż dla dzieci od okresu noworodka do pięciu lat polecana jest kołderka 100 na 135 i dodatkowo poduszka zaś 40 na 60 centymetrów pościele dla dzieci. Trzeba wiedzieć, iż w sprzedaży jest także dostępna pościel o wielkości 90×120, to jednak standardem w Polsce jest właśnie pościel do łóżka 100×135.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, poznaj ponadto inne nasze serwisy www (http://systemy-pasywne.pl/rekuperacja-wroclaw/), gdyż przedstawiają one podobny temat, zatem na pewno Cię zafascynują.

Tego typu pościel po prostu będzie bardziej praktyczna, lepiej dopasowana.

Spod większej kołderki dziecku będzie dość ciężko się wydostać, co jest na pewno plusem w przypadku tego typu produktów dla najmłodszych śpiworki dla dzieci. Dla starszaków, czyli w wieku od pięciu do dziesięciu lat najbardziej dopasowana kołdra to wielkość od 140×200 oraz poduszka 70×80 centymetrów.

Przeczytaj, co znajdziesz w najnowszej treści. Te materiały również z pewnością okażą się dla Ciebie zajmujące, gdyż opisują pokrewną tematykę.

Pościel dla starszaków jest dobra do łóżek o rozmiarze 140×200 i 90×200 cm. Dla dzieci, jakie mają ponad 10 lat najbardziej odpowiednia jest kołdra 160×200 a ponadto do tego dwie poduszki o rozmiarze 70×80 centymetrów.

Tego typu zestaw pościel będzie pasował do łóżka, jakie ma wymiar od 160 do 200 centymetrów.

Jeśli będziemy to mieć na uwadze, to możemy być pewni, że pościel będzie bardzo wygodna, perfekcyjnie będzie pasowała do rozmiaru łóżka. Warto również pamiętać, by była jak najbardziej jakościowa, bo dzięki temu będzie solidna i jak najbardziej wygodna.
O jakich sprawach pamiętać wybierając pościel dla dziecka? Jaka powinna być? Jaki rozmiar kupić?
Tagi: